Motywacyjne plakaty

Czy nowy wystrój wnętrza może zmienić coś więcej, niż tylko przestrzeń? Okazuje się, że tak i nie chodzi tylko o to, że odmieniona aranżacja poprawi nam humor. Jeśli sięgniemy po odpowiednie akcenty dekoracyjne, możemy zyskać więcej motywacji do pracy czy odwagę do tego, by podjąć się nowego wyzwania. Jeśli brzmi to nieprawdopodobnie, posłuchajmy tego, co ma nam do powiedzenia ekspert z Myloview.

Od dłuższego już czasu sporym zainteresowaniem cieszy się pewien wyjątkowy plakat. Motywacja potrzebna nam bywa do wielu różnych zadań – do dokończenia zlecenia w pracy, do przeprowadzenia gruntownych porządków w domu czy do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów. Powtarzanie sobie w głowie, że coś musi być zrobione, nie zawsze przynosi efekt. Inaczej, gdy nasza motywacja pojawi się zapisana na ścianie wielkimi literami. Wówczas trudniej zignorować takie wezwanie. I właśnie plakat z przyciągającym wzrok napisem to świetny przepis na takie udekorowanie wnętrza, które wpłynie także na nasze codzienne życie. – wyjaśnił nam ekspert.

Do wyboru mamy wiele plakatów. Zobaczmy, czym, poza treścią napisu, mogą się różnić.

Plakat w całkiem różnych odsłonach

Plakat w całkiem różnych odsłonach

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/motywacyjne/

Czy musimy dysponować konkretnie urządzonym wystrojem, by w naszym wnętrzu mógł zagościć taki plakat? Motywacja to coś, czego każdy z nas na jakimś etapie życia potrzebuje. Właśnie dlatego wśród dostępnych wzorów znajdują się bardzo różne propozycje, by dopasować je do praktycznie każdej stylizacji.

Do wyboru są cytaty zapisane drukowanymi literami, które od razu wpadają w oko. To świetne rozwiązanie do industrialnej aranżacji. We wnętrzu, które jest bardzo wyraziste, ścienna ozdoba musi rzucać się w oczy, by w ogóle została zauważona. Ciekawie prezentują się napisy utrwalone starodawną czcionką – na przykład taką, która przywodzi na myśl teksty tworzone na dawnych maszynach do pisania. Taki plakat będzie pasował jak ulał do wystroju w duchu retro lub do eklektycznej stylizacji. Specjalne miejsce wśród propozycji zajmuje także tzw. pisanka, czyli imitacja odręcznego pisma o bardzo dekoracyjnym charakterze. Plakat w takim wydaniu sprawdzi się w romantycznie urządzonej sypialni.

Plakaty mogą różnić się między sobą także szatą graficzną. Niektóre napisy znajdują się na gładkim – kolorowym lub białym – tle, a inne zaprezentowane są na barwnym wzorze. Ścienne dekoracje utrzymane w stylu skandynawskim często urozmaicone są geometrycznymi formami, z kolei zupełnie inną jakość prezentują ozdobione kwiatami cytaty w duchu shabby chic. – wyjaśnił nam ekspert.

Dekoracja, która zachęca do pracy

Dekoracja, która zachęca do pracy

https://myloview.pl/plakaty/

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się motywacyjne plakaty? Możemy je zawiesić w sypialni, gdzie rozpoczynamy każdy nowy dzień. Będą pasować także do przedpokoju, bo tutaj dodadzą nam wiary w siebie tuż przed wyjściem z domu. Jednak miejscem, do którego są wprost stworzone, jest miejsce pracy. Nawet jeśli kochamy to, co robimy, bywają takie dni, gdy nic nie idzie po naszej myśli, gdy zaczynamy wątpić w swoje umiejętności lub gdy boimy się podjąć nowego zadania. W takiej sytuacji warto pamiętać, by zachować zimną krew i robić to, co umiemy najlepiej.

Plakaty motywacyjne do biura – zarówno domowego, jak i służbowego – mogą głosić bardzo różne hasła w zależności od tego, jakiego wsparcia potrzebujemy. Każdy z nas wie, że najlepiej i najszybciej uczymy się na błędach, że po burzy zawsze wychodzi słońce, a zamiast o czymś mówić, trzeba to po prostu zrobić. Motywacyjne hasła mają być proste i zapadające w pamięć, bo w ten sposób odniosą najlepszy skutek. – oto, co powiedział nam ekspert.

Pozytywne przesłanie na różne okazje

Pozytywne przesłanie na różne okazje

Motywacyjne plakaty mogą pełnić różne funkcje. Powiedzieliśmy o tym, że świetnie sprawdzą się w sypialni, gdzie zaczynamy dzień, czy w biurze, gdzie nie może nam zabraknąć sił do pracy. Ale to nie jedyne przykłady. Jeśli za cel postawiliśmy sobie zdrowy tryb życia – to znaczy zdrowe odżywianie i dużo aktywności fizycznej – zawieśmy na ścianie w kuchni taki plakat, który będzie nam przypominał, że warto dbać o nasze ciało, bo to nasz główny dom. Ciekawą propozycję przygotował dla nas ekspert z  Myloview:

Plakaty motywacyjne dla dzieci to także ozdoba, którą warto rozważyć. Tutaj również skupmy się na jasnym i prostym przekazie. Zabawny wizerunek misia z napisem „Be brave” zawieszony nad łóżeczkiem to świetny sposób na to, by przekonać malucha, że po zgaszeniu nocnej lampki w ciemnościach nie czają się żadne potwory. A jeśli nie chcemy, by wraz z dorastaniem nasza pociecha zatraciła swoją dziecięcą kreatywność, zachęćmy ją do tego, by zawsze podążała za swoimi marzeniami.

Solidna dawka motywacji potrzebnej w życiu znajdzie się dosłownie na wyciągnięcie ręki, jeśli w wystroju naszego mieszkania pojawi się motywacyjny plakat. Wybierzmy hasło, które będzie mieć na nas największy wpływ, i sprawmy, by aranżacja wnętrza zmieniła naszą codzienność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here