Fototapeta do kuchni

Kolorowy wystrój kuchni to świetny sposób, by dobrze zacząć dzień, gdy przyjdziemy tutaj, by o poranku zaparzyć kawę. Każdy jednak ma nieco odmienny gust, dlatego w tym artykule zaprezentujemy kilka różnych pomysłów na to, jak ożywić aranżację kuchni za pomocą fototapety. Propozycji będzie wiele, ale jedno jest pewne – każda będzie równie efektowna!

Do kogo będą skierowane dekoracyjne pomysły? Do wielbicieli nowoczesnych czy tradycyjnych mieszkań? Do jednych i drugich, ponieważ w świecie aranżacji wnętrz jest miejsce dla każdego. Poniżej znajdują się wzory, które będą jak ulał pasować do eleganckiej czy utrzymanej w duchu retro stylizacji, jak i do kuchni, która odznacza się nowoczesnym charakterem. Tym, co będzie łączyć wszystkie zebrane tutaj pomysły, to wyrazista kolorystyka. Chcemy, by niewyróżniająca się do tej pory przestrzeń nabrała rumieńców. Tak jak potrawy doprawiamy do smaku, tak i kuchnię nieco ożywimy, żeby zyskała nową jakość i to w mgnieniu oka.

Wystrój z ludowym przytupem

Gdzie należy szukać inspiracji do wyczarowania zachwycającej i tętniącej kolorami aranżacji? Z pewnością w sztuce ludowej! Możemy wybrać motywy dekoracyjnego z tego regionu Polski, z którego pochodzimy, lub w którym obecnie mieszkamy, ale do tematu możemy podejść także w swobodny sposób śmiało czerpiąc z tych wzorów, które po prostu najbardziej nam się podobają. Na naszej ścianie mogą się więc pojawić róże lub parzenice z Podhala, koronkowe wzory inspirowane koronkami z Koniakowa, pasy łowickie lub kwiatowe desenie z obszaru Kaszub.

Choć mogłoby się wydawać, że takie motywy będą pasować tylko w rustykalnej aranżacji, nic podobnego. Świetny efekt zyskamy, gdy połączymy je z nowoczesnym wystrojem. W ten sposób uda nam się przełamać ascetyczny charakter wnętrza i wprowadzić do niego kolorowe elementy. Taka fototapeta do kuchni będzie się zjawiskowo prezentować, gdy do pomieszczenia wprowadzimy także inne ludowe akcenty – na przykład naklejkę na lodówkę z podobnym wzorem lub obrus na jadalniany stół.

Sielanka na usianej kwiatami łące

Sielanka na usianej kwiatami łące

https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-kuchni/

Moc kolorów znajdziemy także na polnej łące. Zdjęcie przedstawiające pole pełne stokrotek, słoneczników lub maków przeplatanych chabrami sprawi, że wystrój nabierze beztroskiego charakteru. To idealne rozwiązanie, gdy mieszkamy w mieście, a chcielibyśmy poczuć bliższy kontakt z przyrodą. Jaką jeszcze zaletą odznacza się taka fototapeta do kuchni 3d? Rozległy widok pozwoli nam przy okazji optycznie powiększyć kameralny metraż, dzięki czemu zmieni się nasze postrzeganie wielkości pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się widoki lawendowych pól. To strzał w dziesiątkę, gdy postawiliśmy na bielone meble nawiązujące do prowansalskiego stylu odznaczającego się francuskim szykiem.

Jeśli jednak nie zależy nam na efekcie optycznego powiększania metrażu, bo nasza kuchnia jest przestronna, zaproponujemy botaniczny wzór prezentujący polne gatunki roślin. Znajdą się tutaj nie tylko kwiaty, ale i rozmaite zioła – także te, z których korzystamy podczas gotowania, by doprawić potrawy.

Ściany jak w królewskiej komnacie

Ściany jak w królewskiej komnacie

https://redro.pl/fototapety/

Teraz zaproponujemy coś, co pokocha każdy miłośnik eleganckich aranżacji. Jeśli nasza kuchnia to idealny przykład stylizacji w duchu glamour, znakomitym pomysłem na ozdobienie ścian będzie drogocenny minerał. Nie musimy jednak wydawać wszystkich oszczędności, by wyłożyć wnętrze kamiennymi okładzinami. Tym, czego potrzebujemy, jest fototapeta do kuchni między szafkami imitująca wybrany przez nas minerał. Może to być zielony malachit, fioletowy ametyst, pasiasty jaspis czy czerwony marmur z charakterystycznym żyłkowaniem. Wizerunki wymienionych tutaj minerałów będą pasować zarówno do białych, jak i czarnych mebli. A jeśli nasza aranżacja w stylu glamour bazuje na pudrowych różach? Urozmaićmy ją właśnie zielonym malachitem, dzięki któremu wystrój nabierze zupełnie nowej jakości.

By odmienić kuchnię, wcale nie musimy wywracać jej do góry nogami. Doskonale widać to na przykładzie fototapety umieszczonej w prześwicie między szafkami a blatem. Jeśli zdecydujemy się na wyrazisty akcent, a takim z pewnością jest szlachetny minerał, wówczas zyskamy efekt, który przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

Geometria pobudzająca apetyt

Geometria pobudzająca apetyt

Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu: niektóre poprawiają nam humor, niektóre sprawiają, że lepiej się czujemy, a inne dają wytchnienie naszym oczom zmęczonym pracą przy komputerze. Pewne barwy natomiast znane są z tego, że pobudzają apetyt i właśnie te zasługują na uwagę, gdy szukamy pomysłu na to, by ożywić kuchenną przestrzeń. Do nich należy bowiem czerwony, żółty czy pomarańczowy. Te kolory są jednocześnie bardzo żywe i energetyczne, dlatego dzięki nim aranżacja dosłownie nabierze rumieńców. Do tej pory proponowaliśmy już folkowe akcenty, kwiatowe motywy i szlachetne minerały. Teraz nadszedł czas na coś ultranowoczesnego. Będą to fototapety w duże, geometryczne wzory.

To świetne rozwiązanie zarówno do współczesnego wystroju, jak i aranżacji retro. A jeśli taka paleta kolorów nie pasuje do naszych mebli? Kolory pobudzające apetyt to tylko jedna z wielu możliwości. Możemy postawić także na modny w tym roku kolor niebieski lub zestawienie kilku kontrastujących ze sobą odcieni.

Wystarczy naprawdę niewiele – jedna fototapeta i jedno popołudnie – by odmienić wygląd kuchni. Wprowadźmy do niej barwne motywy dekoracyjne i podarujmy sobie przestrzeń, w której gotowanie jest czystą przyjemnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here