Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny to jedno ze zobowiązań, które dedykowane jest przedsiębiorcom. Dzięki niemu firma ma szanse na dokonanie inwestycji, które mogą przynieść duże zyski. Każda osoba, która prowadzi własny biznes, z pewnością wie, jak ważne jest inwestowanie i zwiększanie swoich aktywów. Kredyt inwestycyjny może Ci w tym pomóc. Zobacz, na czym on polega i jak można go pozyskać.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to zobowiązanie finansowe, które udzielane jest firmom na cele inwestycyjne. Charakteryzuje go przede wszystkim duża wysokość dostępnych kwot. Niektóre banki nie ustalają górnej granicy, jeśli chodzi o wysokość kredytu inwestycyjnego. Dzięki temu możliwe jest nawet otrzymanie kwot, które opiewają na kilkaset tysięcy złotych. Aby jednak otrzymać tego rodzaju zobowiązanie, należy mieć wkład własny, który wynosi od 20 do nawet 30% wartości inwestycji.

Kredyt inwestycyjny https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ może być zobowiązaniem zarówno krótko, jak i długoterminowym. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na pożyczenie bardzo wysokiej sumy, to może rozłożyć raty nawet na 20 lat. Długi okres kredytowania ma bardzo wiele zalet. Pozwala m.in. na zachowanie płynności finansowej, ponieważ miesięczna rata będzie dostosowana do możliwości finansowych firmy. Co więcej, kredyt można spłacić przed terminem określonym na umowie. Jeśli więc inwestycja przyniesie bardzo dobre rezultaty, to można środki pozyskane w ten sposób przeznaczyć na spłatę długu.

Na co można przeznaczyć środki z kredytu inwestycyjnego?

Pieniądze pozyskane w taki sposób przedsiębiorca może spożytkować wyłącznie na firmowe inwestycje. Za pomocą takiego kredytu można kupić m.in.:

– maszyny i urządzenia, które będą wykorzystywane do produkcji towarów w firmie,
– środki transportu,
– nieruchomości, które będą własnością firmy,
– licencje i patenty,
– sprzęt komputerowy.

Co więcej, za środki z kredytu inwestycyjnego można wykupić udziały w innym przedsiębiorstwie lub nabyć papiery wartościowe. Sposobów, na jakie można wydać środki z kredytu, jest więc sporo.

Jak pozyskać kredyt inwestycyjny dla firmy?

Uzyskanie kredytu inwestycyjnego dla firmy nie jest bardzo trudnym zadaniem. Na sam początek powinieneś znaleźć odpowiednią ofertę, która jest dopasowana do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Porównaj ze sobą kilka ofert z różnych banków, aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy kredyt. Aby ułatwić sobie to zadanie, możesz skorzystać z internetowych porównywarek. Jeśli wiesz już, o jaki kredyt chcesz się ubiegać, to przyszedł czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą w całym procesie ubiegania się o kredyt inwestycyjny dla firmy jest biznesplan. Jest to dokument, który może udowodnić instytucji finansowej, że inwestycja, którą planujesz, jest opłacalna. Warto więc poświęcić trochę czasu na sporządzenie przekonującego dokumentu. Prócz dobrego biznesplanu potrzebne Ci też będą dokumenty rejestrowe firmy. Konieczne może być zaświadczenie i wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, numerze regon czy też umowa spółki. To jakie dokumenty będą Ci potrzebne, powinien Ci powiedzieć doradca w banku. Konieczne jest też dostarczenie dokumentów finansowych w zależności od wybranej formy opodatkowania. Niektóre banki mogą też wymagać dokumentów dodatkowych takich jak, chociażby wyciągi z kont firmowych. Po zebraniu wszystkich niezbędnych formalności i złożeniu wniosku będziesz musiał poczekać na decyzję kredytową. Jeśli będzie ona pozytywna, to pozostanie jedynie dopięcie ostatnich szczegółów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here