buty robocze

Piękny ogród wymaga sporego wysiłku. Niezależnie od pory roku należy regularnie dbać o roślinność i całe wyposażenie, a czasem nawet coś wyremontować. Prace ogrodowe są wymagające pod kątem temperatury i rodzaju wykonywanych zadań. Aby dobrze przygotować się do pracy terenowej warto wyposażyć się w dobrej jakości buty robocze i dostosowane ubrania.

Wygodne obuwie to podstawa

Obuwie do pracy w terenie powinno być dostosowane do rodzaju wykonywanych prac. Niemniej jednak zawsze na pierwszym miejscu należy stawiać bezpieczeństwo. To zapewnią odpowiednie buty robocze, które będą chroniły stopy przed obtarciami i uszkodzeniami mechanicznymi. Należy zwrócić uwagę, aby miały odpowiednie usztywnienie. Dzięki temu można zapobiec skręceniom kostki z racji nierównego terenu. Dobrze sprawdzają się w tym buty z wyższą cholewką, która podtrzymuje kostki i sprawia, że stopa jest stabilna. Warto, aby buty robocze miały również grubą podeszwę, która osłoni przed ostrymi przedmiotami czy wybojami. Do cięższych prac ogrodowych poleca się również obuwie ze specjalnymi wzmocnionymi noskami, które zabezpieczą stopy przed zgnieceniami na skutek upadku ciężkich przedmiotów.

Kurtka czy bluza?

Prace ogrodowe mogą mieć miejsce również w okresie jesienno-zimowym. Wtedy warto pomyśleć także o odpowiednim ubraniu. Ciepłe buty robocze nie wystarczą, aby uchronić się przed niskimi temperaturami. W tym celu najlepiej wyposażyć się w ciepłą kurtkę. Ubranie robocze powinno być wodoodporne, aby w razie kontaktu z wodą lub niesprzyjającą pogodą nie spowodować przemoknięcia ubrania i w dalszej kolejności – przeziębienia. Dobrze, aby posiadała również kaptur, który ochroni przed wiatrem w razie potrzeby. Na chłodniejsze dni poleca się kurtkę z ciepłym, polarowym podszyciem.

Gdy temperatura nie jest zbyt niska, można zrezygnować z kurtki na rzecz dobrej jakościowo bluzy. Powinna być wykonana z materiału, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i pozwoli skórze oddychać.

Spodnie robocze

Gdy kalosze oraz górna część garderoby jest wybrana, czas na spodnie. Powinny być one dostosowane do pogody oraz wykonywanych zadań. Do pracy z cięższym sprzętem warto wybrać grubsze spodnie, wykonane ze specjalnego materiału, który jest odporny na rozdarcia i przecięcia. Dzięki temu można chronić swoje nogi przed skaleczeniami. Dodatkowo warto, aby – podobnie jak kurtka – były nieprzemakalne. Należy zwrócić również uwagę na to, aby spodnie nie były zbyt sztywne i nie krępowały ruchów podczas pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here