Ceramidy w kremie

Zadbana, ale przede wszystkim zdrowa cera jest marzeniem wszystkich z nas. Jak się okazuje, lata doświadczeń udowodnione badaniami potwierdziły, że w walce o piękną skórę mogą pomóc nam ceramidy. Kosmetyki, które zawierają je w składzie, przeznaczone są dla cery przesuszonej, trądzikowej, wrażliwej oraz normalnej. Dzięki temu, w ofercie wielu firm, każdy z nas znajdzie produkt, który będzie odpowiadał jego potrzebom. Dlaczego warto postawić na ceramidy w kremie? Podpowiadamy.

Czym są ceramidy?

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym są ceramidy i lepiej poznać ich funkcje, które jak się okazuje są niezastąpione, w przypadku walki o lepszą i zdrową skórę. Ceramidy w kremie potrafią zdziałać cuda i poradzić sobie z chorobami skóry w taki sposób, aby zaleczyć stany zapalne, poparte prawidłowymi efektami.

Ceramidy to naturalny składnik lipidów skóry, który stanowi najważniejsze spoiwo wypełniające przerwy międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. Możemy ze śmiałością nazwać je cementem międzykomórkowym, ponieważ działa jak bariera wodno-lipidowa. Ceramidy wspierają działanie osłabionego naskórka, który mógł zostać narażony na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym uszkodzony.

Jakie funkcje mają ceramidy?

Ceramidy charakteryzują się szeregiem właściwości dobroczynnych dla skóry, dlatego też są tak chętnie wybierane przez użytkowniczki różnych typów cery.

Ich głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, a więc idealnie sprawdzą się w momencie, gdy walczymy z przesuszoną cerą. Tworzą swego rodzaju barierę ochronną przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi, z którymi nasza skóra mierzy się na co dzień. Mowa tutaj między innymi o klimatyzacji, zmianie temperatur, czy promieniowaniu UV, na które szczególnie mocno narażeni jesteśmy latem.

Ceramidy dbają o to, aby warstwa rogowa naskórka była elastyczna, co jest ważne zwłaszcza w momencie, gdy z wiekiem skóra może stawać się wiotka. Do innych funkcji ceramidów należy między innymi przeciwdziałanie nadmiernemu złuszczaniu się martwych komórek naskórka oraz spowolnienie pojawienia się pierwszych oznak starzenia.

Ceramidy w kosmetykach

Kosmetyki z ceramidami  bardzo często polecane są osobom, które potrzebują wyjątkowo mocnego nawilżenia, a dodatkowo muszą uporać się ze stanami zapalnymi. Ceramidy są także bardzo skuteczne, gdy chcemy złagodzić trądzik  i podrażnienia z nim związane. Pamiętajmy o tym, że najlepsze efekty stosowania uzyskamy, stosując się do wskazówek producenta, np. stosując krem z ceramidami i kwasem hialuronowym.

Liczne badania wykazały, że w naszej skórze znajdują się 3 identyczne ceramidy, które mogą być produkowane za pomocą procesów biotechnologicznych.

Dlaczego warto stosować krem z ceramidami?

Krem ceramidowy to kosmetyk, który może być używany przez wszystkich, niezależnie od typu posiadanej cery. Warto pamiętać o tym, że niedobór ceramidów może skutkować niemiłymi konsekwencjami, np. brakiem warstwy ochronnej, która jest kluczowa ,aby zachować zdrową skórę. Cera w tym przypadku może pękać, wysuszać się oraz być podrażniona, a nawet piec. Jeśli chcemy zapewnić naszej skórze odpowiedni budulec, to zadbajmy o to, aby w naszej rutynie pielęgnacyjnej znalazły się kosmetyki, które posiadają w swoim składzie ceramidy.

Krem z ceramidami ma niezwykle szerokie działanie, a więc warto go stosować, niezależnie od tego, czy mamy cerę trądzikową, czy suchą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here