sposoby na grypę

Grypa u dzieci nie zawsze daje typowe objawy, dlatego też łatwo można ją pomylić z inną infekcją. Jak w takim razie rozpoznać objawy grypy u dziecka? Grypa w przypadku maluchów atakuje dość szybko i w znacznym stopniu osłabia organizm. Jeżeli nasze dziecko do tej pory było wulkanem energii, a nagle nie ma siły wstać z łóżka, do tego występuje gorączka, kaszel oraz ból mięśni, jest to znak, że dzieje się coś złego.

Jakie są objawy grypy u dzieci?

Do głównych objawów grypy możemy zaliczyć katar oraz kichanie. Dopiero z czasem, gdy infekcja się rozwinie dołączają rozdrażnienie, senność, brak apetytu oraz niechęć do wszystkiego. Maluch zaczyna skarżyć się na ból głowy, mięśni, gardła oraz gorączkę.

W niektórych przypadkach występują również dodatkowo dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Jeżeli zbagatelizujemy wszelkie symptomy, może się to skończyć groźnymi powikłaniami.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/jakie-sa-zalety-inhalacji-sola-fizjologiczna/

Domowe sposoby na grypę u dziecka

Oprócz leków istnieją również domowe sposoby, które pozwalają nam wyleczyć grypę u malucha. Podstawą jest odpoczynek, leżenie w łóżku oraz picie gorących naparów i wody. Bardzo ważne podczas choroby jest uniknięcie odwodnienia. Jeżeli u dziecka pojawiła się gorączka, aby ja zbić wystarczy zastosować zimne okłady oraz unikać przegrzania.

Ile powinna trwać gorączka u dziecka?

Grypa wcale tak szybko nie ustępuję, aby się jej pozbyć musimy ją wyleżeć. Wygrzewanie w łóżku jest jednym z lepszych sposobów. Pomocne będą również leki przeciwgorączkowe, które są dostępne w każdej aptece, bez recepty.

Jeżeli jednak po 3 dniach nie widzimy znacznej poprawy, powinniśmy udać się do specjalisty. Jeżeli uzna za konieczność podanie leków przeciwwirusowych, należy się do tego zastosować.

Kiedy zaszczepić dziecko przeciwko grypie?

Przed podjęciem decyzji o zaszczepieniu dziecka przeciwko grypie powinniśmy wiedzieć, że takie rozwiązanie nie daje 100 % pewności. Szczepionka nie jest w stanie całkowicie uchronić malucha przed ponownym zachorowaniem. Jedyne czego możemy się spodziewać, to jej krótszego i łagodniejszego przebiegu.

Źródło: https://mamadokwadratu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here