Półkolonie dla dzieci – udane wakacje bez rozłąki z rodzicami

Twoja pociecha boi się samodzielnego wyjazdu na kolonie? Zdecyduj się na półkolonie stacjonarne, w trakcie których dziecko spędza czas na zajęciach, a potem wraca do domu. Jak wybrać najlepsze półkolonie? Ile trzeba za nie zapłacić?

Półkolonie – alternatywa dla kolonii

W przeciwieństwie do kolonii półkolonie dla dzieci mają formę zajęć, które odbywają się w ciągu dnia, a po południu ich mali uczestnicy mogą wrócić do domu. Właśnie dlatego półkolonie to bardzo dobry wybór wtedy, gdy dziecko lub rodzice nie są jeszcze gotowi na dłuższą rozłąkę.

Samodzielny wyjazd na kolonie może być źródłem stresu, nawet jeżeli będzie odbywać się razem z doświadczonymi opiekunami. Wybierając półkolonie, można zapewnić dziecku udane wakacje spędzone z rówieśnikami, ale bez konieczności dalekiej podróży. To także dobry wybór, gdy rodzice na co dzień pracują i nie chcą, by dziecko przebywało podczas wakacji cały czas samo w domu.

Oferta półkolonii – co wybrać?

Do dyspozycji jest szeroka gama półkolonii dla dzieci, dlatego można dopasować je indywidualnie do zainteresowań swojej pociechy, by zapewnić jej świetną zabawę, ale również pomóc w rozwoju pasji.

Zajęcia podczas półkolonii mogą dotyczyć dziedzin jak:

– sport,
– plastyka,
– teatr,
– śpiew,
– fotografia,
– informatyka,
– kulinaria.

Podczas półkolonii dzieci mogą również brać udział w wycieczkach, wyjściach do teatru, kina, do zoo, wobec tego każdy dzień wypełniony jest interesującymi zajęciami. Dzieci mogą wtedy zdobywać nowe umiejętności, wiedzę, zawierać znajomości. Ponadto mogą uczyć się zaradności i przełamywać swój strach przed przebywaniem w nieznanym dla nich środowisku, aby być może w przyszłości wyjazd na kolonie nie był już tak stresującą perspektywą.

Ile kosztują półkolonie dla dziecka?

Dodatkowym plusem półkolonii dla dzieci jest ich niska cena w porównaniu ze zwykłym wyjazdem kolonijnym.

Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 100 złotych za półkolonie organizowane przez szkoły, ośrodki sportowe i ośrodki kultury, natomiast ceny za półkolonie dla dzieci prowadzone przez prywatne firmy to zwykle koszt od 300 złotych wzwyż.

W ramach kosztów półkolonii znajdują się nie tylko zajęcia, ale również inne opłaty, między innymi wyżywienie dla dzieci, bilety wstępu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here