poszewki dla niemowląt

Pościel to bardzo ważny element wyposażenia łóżeczka dla niemowlaka. Produkty powinny być wykonane z wysokiej jakości oraz z bezpiecznych materiałów, które zapewniają maluszkom spokojną noc. To też ciekawy element dekoracyjny pokoju dziecięcego, dlatego warto wybierać piękne wzory poszewek dla niemowląt.

Jak wybrać pościel dla niemowlaka?

Pościel powinna być wykonana z materiałów, które są bezpieczne podczas kontaktu z delikatną i wrażliwą skórą maluszka. Dobrze sprawdzi się bawełna. Wybór właściwego materiału ma też znaczenie, jeśli dziecko wykazuje objawy alergii. Poszewki dla niemowląt są zazwyczaj miękkie i miłe w dotyku, co sprawia, że sen jest spokojny, a dziecko nie przegrzewa się podczas nocy. Naturalna bawełna charakteryzuje się dużą zdolnością do pochłaniania wilgoci, co znacząco wpływa na komfort snu malucha. Bawełniana pościel jest też bardzo łatwa w czyszczeniu, charakteryzuje się dość dużą odpornością na zabrudzenia. Można prać ją w wysokiej temperaturze oraz prasować. Poszewki dla niemowląt mogą być wykonane też z satyny, która jest niezwykle miękka w dotyku. Warto zwrócić uwagę również na zapinanie pościeli. Dla niemowląt powinno być one bezpieczne, guzki oraz zamki muszą być zakryte i trudnodostępne.

Wypełnienie kołdry i poduszki dla niemowląt

Bardzo ważne jest również odpowiednie wypełnienie kołdry. Ma to wpływ na spokojny sen maluszka zimą oraz latem. Kołdra powinna być dość lekka oraz przewiewna. Produkty powinny być w rozmiarach uniwersalnych, aby łatwo można było dobrać do nich poszewki dla niemowląt. Zbyt ciepła kołdra latem może negatywnie wpływać na samopoczucie dziecka podczas snu. Zimą warto wykorzystać grubszą kołderkę, która dobrze chroni przed zimnem. Niektóre produkty można prać w pralce, co dobrze wpływa na utrzymywanie ich w czystości, zalecane jest to dzieciom z alergiami.

Wieloelementowe komplety pościeli

Niekiedy można zakupić wieloelementowe komplety dla niemowlaków. Oprócz poszewek dla niemowląt, w skład kompletu wchodzą również ochraniacze do łóżeczka, pokrowce oraz prześcieradło. To dobre rozwiązanie, jeśli rodzice dziecka planują wyposażyć łóżeczko w produkty o jednym wzorze. Często również cena kompletu jest atrakcyjna. Pościel może występować w wielu barwach oraz motywach. Niektóre z nich często wybierane są dla dziewczynek, są to zazwyczaj pastelowe róże. Chłopcom często kupuje się kolor niebieski lub zielony. Starsze dzieci doceniają pościel z motywami ze znanych bajek lub filmów dla dzieci. To oryginalny sposób na urozmaicenie pokoju dziecięcego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here