Intensywna regeneracja włosów

Po zimie lub lecie spędzonym w upale nad morzem albo po intensywnym prostowaniu lub kręceniu przez wiele tygodni z rzędu włosy stają się wysuszone, osłabione, porowate i nie prezentują się zbyt witalnie. Wymagają intensywnej regeneracji. Jak najlepiej ją przeprowadzić?

Ogranicz szkody fizyczne

Regeneracja włosów nawet dobrymi kosmetykami nie ma większego sensu, gdy włosy są połamane i rozdwojone. Dlatego pierwszym krokiem ku regeneracji jest podcięcie końcówek w salonie fryzjerskim. Dopiero po tym można przejść do rzeczy. Dla korzystnego efektu warto zrezygnować z tego, co spowodowało wysuszenie – słonej lub chlorowanej wody, słońca, silnego suszenia lub prostowania albo mocnych kosmetyków do stylizacji. Zaopatrz się w szczotkę z miękkim włosiem i zawsze pamiętaj o tym, by włosy odciskać na ręczniku, a nie pocierać – wtedy mniej będą się niszczyły.

Zastosuj kurację pielęgnacyjną

Do umycia włosów wybierz dobrej marki szampon odbudowujący włosy zawierający cząsteczki, które wbudowują się w strukturę włosa, przez co wzmacniają go i chronią. Zamiennie stosuj szampon na zniszczone włosy, aby miały one okazję wchłonąć wszelkie dobroczynne składniki z jednego i drugiego kosmetyku. Po umyciu nałóż serum lub maskę o właściwościach intensywnie regenerujących. Pamiętaj, żeby maski i odżywki spłukiwać zimną wodą – wtedy łuski włosa zamkną się, a one same będą wyglądały na bardziej miękkie, lśniące i zdrowe. Szampon odbudowujący włosy to nie wszystko i może się okazać, że potrzebny będzie też olejek na włosy – aby je ochronić przed utratą wilgoci zafundowanej włosom przez szampon na zniszczone włosy o właściwościach silnie nawilżających. Ochronny olejek stosowany na wilgotne końcówki włosów po każdym myciu może dać piorunujący efekt odbudowy w ciągu zaledwie 2-3 tygodni regularnego stosowania!

Nie tylko kosmetyki!

Kompleksowa regeneracja włosów powinna dotyczyć nie tylko zakupu i stosowania dobrej jakości kosmetyków z górnej półki, ale również specjalnej diety. Wymagać ona będzie picia większych ilości wody – nawodniony organizm to także nawodnione włosy, od cebulek aż po same końce. Dobrym pomysłem jest też łykanie suplementów diety na wzmocnienie włosów – ze skrzypem i biotyną. Dają one świetne rezultaty po kilku tygodniach regularnego stosowania! Oczywiście warto też wspomagać się warzywami i owocami, które dla włosów są skarbnicą witamin, minerałów i przeciwutleniaczy – składników, które pozwalają nie tylko odbudować włosy, ale również utrzymać je w dobrej kondycji i nienagannej prezencji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here