zielona szkola

Organizatorzy wycieczek nie zajmują się tylko klientami indywidualnymi, ale także grupami zorganizowanymi. Dlatego w ofertach często można znaleźć  zielone szkoły. Dzieciaki mimo iż przebywają ze sobą bardzo dużo czasu w szkole często nie mają możliwości dobrze się zintegrować. Właśnie z myślą o najmłodszych, powstaje każda oferta typu “zielona szkoła”.

Uczestnicy takich wyjazdów najczęściej są grupką osób, które już się znają. Jest to wycieczka najczęściej cztero lub pięciodniowa z całą klasą lub we dwie klasy.  Podczas wycieczki dzieciaki i młodzież są pod opieką swoich nauczycieli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ uczestnicy znają i ufają swoim opiekunom. Zielona szkoła często jest odbiciem codziennych relacji nauczyciela z uczniami, ale często też jest nową okazją do polepszenia tych służbowych stosunków i profesjonalnego integrowania się. Właśnie integracja jest zwykle podstawowym zadaniem dla organizatora zielonej szkoły.

Komfort, odpoczynek i relaks w gronie przyjaciół

Organizatorzy zielonych szkół dbają o komfort każdego uczestnika. Najlepsze ośrodki wypoczynkowe, ciekawe atrakcje oraz przepyszne jedzenie, to przepis na doskonale spędzony czas. Zielona szkoła organizowana może być zarówno w miejscowościach nadmorskich jak i w górach. Najważniejsza jest świetna zabawa. Zazwyczaj dzieciaki z gór jadą nad morze i odwrotnie.

Zielona szkoła jest bardzo dobrym pomysłem dla uczniów, którzy dopiero się poznają. Jest to forma idealnej integracji. Dzieciaki na zielonych szkołach przebywają ze sobą bardzo dużą ilość czasu, mają szansę na bliższe poznanie. Często po zielonych szkołach nawiązują się doskonałe przyjaźnie na lata.

Programy zielonych szkół są starannie dobierane i konsultowane z nauczycielami oraz rodzicami. Wszystko po to aby uczestnicy zielonych szkół czuli się jak najlepiej.

Podczas trwania zielonej szkoły uczestnicy mają prowadzone zajęcia sportowe, ruchowe oraz integracyjne. Wszyscy nastawieni są na dobra zabawę oraz  dużą dawkę ruchu.

Oprócz zajęć sportowych dzieciaki uczestniczące w zielonych szkołach mają również wycieczki fakultatywne w różne ciekawe, regionalne miejsca. Wszystko po to aby z takiego wyjazdu mogli wyciągnąć jak najwięcej.

Polecamy zielone szkoły dla wszystkich. Z doświadczenia wiemy, że dzieciaki po tego typu wyjazdach są zupełnie inną klasą. Bardziej zintegrowaną, ale również nastawioną do siebie w pozytywny sposób. Również nauczyciele mają z takiego wyjazdu mnóstwo korzyści. Dzieciaki przebywają z nimi przez parę dni i muszą nauczyć się wzajemnego szacunku,  współpracy, a także przyjemności ze spędzania wspólnie czasu. Często uczestnicy nabierają ufności i przestają traktować nauczycieli jak przykrą konieczność, a zaczynają podchodzić do nich jak do przyjaciół godnych zaufania.

Za bezpieczeństwo dzieci na zielonych szkołach odpowiadają zarówno nauczyciele jak i organizatorzy. Rodzice mogą być spokojni, ponieważ gwarantujemy że ich pociecha wróci z wycieczki zadowolona, a do szkoły będzie chodziła zdecydowanie chętniej.

Dla kogo jest zielona szkoła? Skąd wziąć dobrą ofertę?

Oferty zielonych szkół skierowane są do wszystkich rodzajów placówek.  Wystarczy, że szkoła skontaktuję się z wybranym biurem podróży, wybierze najciekawszą ofertę lub zaproponuje własny pomysł, a następnie zbierze określoną grupę. Koszt zielonej szkoły dla jednego dziecka zależy od wielu czynników, między innymi od miejsca wypoczynku, liczby dni, ilości osób oraz wybranych atrakcji. Zazwyczaj ceny wahają się od 400 zł do ok 900 zł.  Zielona szkoła  to jednak potrzebny wydatek. Dzieci bardzo potzrebują odpoczynku, releksu, odstresowania się, spędzenia czasu z rówieśnikami nie na nauce, lecz właśnie na inspirujących przygodach i zwiedzaniu. Te doświadczenia są dla dzieci bezcenne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here