Zdrowotne właściwości ziół

Medycyna naturalna od wieków cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo dostępu do lekarzy i lekarstw różnego przeznaczenia, to właśnie zioła są uznawane za najbardziej naturalne lekarstwa na świecie. Mają one bardzo szerokie zastosowanie, można je bezpiecznie stosować u dzieci, dorosłych i osób starszych, każdy powinien mieć w domu dostęp do ziół na różne dolegliwości.

Hibiskus właściwości

Jest wiele znanych i popularnych ziół, które od dawna są stosowane w medycynie naturalnej. Są także i rośliny, które są mniej znane, a jednak posiadają wiele cennych wartości odżywczych i leczniczych. Do takich roślin z pewnością można zaliczyć kwiaty hibiskusa. Ten kwiat nie tylko pięknie się prezentuje, jest cenioną na całym świecie rośliną leczniczą.

Hibiskus właściwości to przede wszystkim regulacja poziomu cholesterolu LDL w krwi. Poza tym ma on też kilka innych zdrowotnych właściwości; działa moczopędnie ( co jest przydatne przy schorzeniach nerek), wzmacnia system odpornościowy, obniża ciśnienie krwi, działa też przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Właściwości hibiskusa są wykorzystywane także w przebiegu grypy i przeziębienia, bo roślina ta jest zdolna obniżyć gorączkę, a nawet zniwelować kaszel.

Inne określenia hibiskusa

Kwiat hibiskusa występuje także pod innymi nazwami. Najbardziej znane nazwy to malwa sudańska i ketmia szczawiowa. Kwiaty tej rośliny należy zebrać i zasuszyć, w ten sposób zyska się zapas zdrowotnych ziół na różne okoliczności. Można także kupić gotowe herbatki z malwy sudańskiej i pić codziennie w ramach profilaktyki zdrowia.

Ketmia szczawiowa jest cennym źródłem witamin. Kwiaty tej rośliny są bogate w witaminę C, sole mineralne i wapno. Napar z kwiatów ketmii szczawiowej ma przyjemny, owocowy smak, ma też bardzo miły zapach.

Utrata wagi

Bardzo cennym działaniem malwy sudańskiej jest znaczna utrata wagi przy jej systematycznym piciu. Nie ma się więc czemu dziwić, że malwa sudańska jest tak popularnym napojem w trakcie trzymania diety. Jej działanie jest bardzo łagodne, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Można pić kilka herbatek dziennie, bez żadnych przykrych konsekwencji. Już po kilkunastu dniach picia herbatki z malwy sudańskiej, można zauważyć znaczne zmiany w ciele pod względem wyglądu i zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here