Zaklinacz deszczu instrument o niezwykłe oryginalnym brzmieniu

0
3107

Muzyka towarzyszy nam w codziennym życiu. Uwielbiamy otaczać się miłymi dla ucha dźwiękami. Nasz zmysł słuchu poszukuje unikalnych brzmień, które pozwalają na odtworzenie naturalnych odgłosów natury. Jednym z najbardziej cenionych instrumentów przez wielu muzyków i ich zespoły jest zaklinacz deszczu instrument. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy!

Zaklinacz deszczu instrument i jego krótka historia

Zaklinacz deszczu instrument muzyczny jest niezwykle ciekawym dodatkiem do wielu aranżacji muzycznych. Ciekawe brzmienie imitujące krople deszczu dodaje niezwykłego charakteru i pewnego rodzaju aury tajemniczości. Zaklinacze deszczu instrumenty wywodzą się z Ameryki Południowej. Według znanych źródeł historycznych pierwsze zaklinacze deszczu instrumenty zostały wykonane w Chile. Legenda głosi, że podczas długotrwałej suszy, która stała się niezwykle uciążliwa dla żyjącej w tamtych rejonach ludności, miejscowy szaman wpadł na pomysł, by stworzyć instrument nazywany dziś zaklinaczem deszczu. W ten sposób prosił Bogów o upragniony deszcz.

Kij deszczowy i jego charakterystyka

Zaklinacz deszczu instrument inaczej zwany jest kijem deszczowym. Obecnie produkuje się go na całym świecie. Wciąż duża część instrumentów muzycznych zgodnie z ich pierwotnym pochodzeniem produkowane jest w Chile. Popularnym miejscem produkcji kijów deszczowych jest także Zambia oraz Ekwador.

Zaklinacz deszczu instrument swoich wyglądem na pierwszy rzut oka przypomina owalny, podłużny kawałek drewna. Jest to jednak instrument o niezwykle ciekawym, etnicznym brzmieniu. Drewniana tuba wypełniona jest kamyczkami lub nasionami. Wnętrze jest wydrążone.  Podczas przechylania instrumentu, zawartość przesypuje się, wytwarzając interesujące brzmienie spadających na ziemię kropel deszczu. Co więcej, stanowi od doskonały akompaniament dla bębnów szamańskich, djembe, mis tybetańskich. W takim duecie czy tercecie tworzona jest muzyka o niepowtarzalnym brzmieniu i charakterze, której nie da opisać się słowami. Trzeba po prostu ją usłyszeć. Brzmienie zaklinacza deszczu urzeka i oczarowuje ludzi od tysięcy lat po dzień dzisiejszy.

Zaklinacz deszczu instrument może być wyprodukowany z wysuszonego kaktusa, bambusa czy egzotycznego drewna. Zaklinacz deszczu instrument im krótszy, tym jego dźwięk jest niższy.

Szukasz wysoce oryginalnego instrumentu, który będzie wyjątkową ozdobą aranżacji muzycznych? Zaklinacz deszczu instrument to propozycje na miarę Twoich potrzeb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here