sprzedawca

Taka prawda może być dla każdego. Jednak dobrze jest, abyśmy przejawiali pewne predyspozycje oraz cechy osobowościowe, które będą mogły ułatwić nam wykonywanie zawodu, jakim jest technik handlowiec. Dobra osoba na takim stanowisku jest przede wszystkim komunikatywna, łatwo nawiązująca kontakty z ludźmi oraz komunikacja nie stanowi dla niej przeszkody. Są to cechy bardzo istotne w handlu, ponieważ Polega on na zawieranie interesów. Musimy być przede wszystkim osobami, które potrafią negocjować. W takim zawodzie powinniśmy wykazywać się ogromną precyzją, szybkością podejmowania decyzji oraz dobrą organizację. Do tego przybywam się również odporność na sytuacje stresowe i presję wywołane czasem i polityką handlową firmy.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/technik-handlowiec-i-predyspozycje-zawodowe-pracuj-jako-technik-handlowiec/

Co należy do obowiązków technika handlowca? 

Twoje w trakcie może on przybrać formę zawodową zwykłego sprzedawcy. Podczas Będzie zajmował się sytuacjami czy z których pracować będzie na stanowisku do którego jest przygotowane przez technikum czy szkoła wyższa. Handlowiec jest to istotna funkcja, w każdym przedsiębiorstwie komercyjnym. Od naszej sprawności i efektywności będzie zależał sukces i prosperowanie firmy. Mówiąc inaczej, prowadząc działalność handlową będziesz napędzał profil i polityka firmy. Do twoich zadań będzie należała obsługa klienta, kontakt z dostawcami oraz dystrybutorami. Dodatkowo będziesz dbać również o realizację zamówień, a nawet o marketing.

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy na takim stanowisku

Zakres obowiązków, która z tej pracy występują najczęściej będzie to między innymi sporządzanie umów i dokumentacji handlowej, przygotowywanie ofert negocjowanie transakcji z dostawcami czy klientami. To wszystkie czynności wymagać będą od ciebie nadzoru towarów, realizacji usług czy kontroli jakości. W niektórych przedsiębiorstwach będziesz dbać o prawidłową segregację towarów oraz nadzorować logistyką transakcji. Dodatkowo czekać gdzie będzie inwentaryzacja towarów, monitorowanie stanów magazynowych czy opracowywanie raportów. Jako handlowiec czekać cię będzie również praca za biurkiem, a innym razem prace nad strategią sprzedażową i nadzorowanie marketingu firmy.

Zobacz też: http://babiniec-cafe.pl/co-zrobic-aby-zostac-technikiem-handlowcem-droga-do-kariery-zawodowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here