Peruki damskie – poczuj się dobrze w swojej skórze

0
1679

Następstwem różnych procesów chorobowych toczących się w organizmie, zażywania leków, zaburzeń gospodarki hormonalnej czy walki z nowotworem jest częściowe albo miejscowe wypadanie włosów. Osłabienie cebulek i zaburzenie cyklu życia włosa prowadzi do łysiny. Dla większości pań zaakceptowanie swojego nowego wyglądu jest złożonym i trudnym procesem. Przejść przez niełatwy czas pomagają peruki damskie.

Naturalne peruki damskie

Peruki damskie podzielić możemy na dwie podstawowe grupy: tkane z włosów naturalnego pochodzenia oraz syntetycznych. Obiektem pożądania pań pragnących zbliżyć swój wygląd do stanu sprzed utraty pukli są modele naturalne. Włosy tkane na mikroskórze lub cienkim tiulu zlewają się ze skalpem, zapewniając naturalny wygląd i pełen komfort codziennego życia.

Wybór peruk damskich jest szeroki. Na rynku znajdziesz modele produkowane z włosów różnego pochodzenia: chińskiego, indyjskiego, europejskiego oraz szczególnie cenne w naszej szerokości geograficznej – odmiany słowiańskiej. Dlaczego tak wartościowe są włosy typu słowiańskiego? Ich przewaga tkwi w odcieniach typowych dla naszej mieszkańców szerokości geograficznej. Miękkie, delikatne włosy słowiańskie nie muszą być poddawane zabiegowi dekoloryzacji, która uszkodziłaby ich strukturę. W efekcie do zakładów produkujących peruki trafia wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia, naturalny materiał. Nowoczesne peruki naturalne dają Ci ogromne możliwości podczas kreowania swojego wizerunku. Stylizacja oraz kosmetyki nie wpływają negatywnie na ich strukturę, dlatego możesz eksperymentować z wyglądem. Włosy naturalne mogą być dowolnie czesane, kręcone, prostowane, tapirowane i lakierowane. Kiedy znudzą Ci się długie blond pasma, wystarczy obciąć je do odpowiadającej Ci długości. Możesz mieć pewność, że peruka nie straci swojej formy, a Twoja fryzura zawsze będzie w modzie.

Syntetyczne peruki damskie

Kupno peruki naturalnej jest niemałą inwestycją. Koszt jej zakupu uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju włosa, długości, metody produkcji (maszynowej lub ręcznej) oraz rodzaju mocowania. Tańszą alternatywą dla naturalnych peruk damskich są modele syntetyczne. Produkowane fabrycznie pasma pozbawione są pancerzyka ochronnego w postaci łusek, w które wyposażone są włosy wyrastające ze skóry człowieka. Poddawanie sztucznych włosów zabiegom stylizacyjnym z użyciem rozgrzanych narzędzi może bezpowrotnie je uszkodzić. Syntetyczny włos nieco inaczej załamuje światło niż jego pierwowzór stworzony przez Matkę Naturę. Różnica najmniej widoczna jest w krótkich perukach imitujących farbowane na ciemno pukle. Starannie pielęgnowane pasma syntetyczne mogą służyć w nienagannym stanie do roku.

Kto pyta, nie błądzi

Wybór odpowiedniej peruki jest niełatwą sztuką, tym bardziej, że peruki damskie są dostępne w wielu fasonach i kolorach. Decyzje dotyczące naszego wizerunku nigdy nie należą do prostych, a ich efekt pozostanie z nami przez wiele miesięcy. Aby mieć pewność, że zakupiony model będzie pasował do Twojej urody oraz zapewniał maksymalny komfort użytkowania, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców pracujących w salonie peruk Rokoko Sopot . Kupno peruki potraktuj jak wyjątkową wizytę w salonie fryzjerskim. Rodzaj cięcia, kolory, struktura włosów, ich gęstość i barwa powinny być starannie dobrane do kształtu twarzy, koloru oczy i gustu. Co ważne, doradca dopasuje obwód peruki do indywidualnej budowy ciała i pokaże, jak prawidłowo ją zakładać. Pamiętaj o tym, że zakupiona peruka damska powinna posiadać certyfikaty medyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here