Odzyskiwanie wiadomości na Facebooku

Czasami zdarza się, że wykonujemy jakąś czynność przez pomyłkę, na przykład z pośpiechu. Niekiedy działamy celowo, a później okazuje się, że popełniliśmy błąd, i chcielibyśmy to odwrócić. Niestety nie wszystkie błędy da się naprawić, nie można również cofnąć czasu i zmienić swojej decyzji. Jeśli jednak chodzi o przywrócenie usuniętych konwersacji na popularnym serwisie społecznościowym, jakim jest Facebook, nie ma problemu! Jak odzyskać usunięte wiadomości z fb?

Dla niektórych sprawa może wydawać się skomplikowana, jednak nic bardziej mylnego. To naprawdę bardzo proste! Wystarczy pobrać zarchiwizowane wiadomości lub przywrócić kopię zapasową. Gdzie szukać powyższych opcji? Aby pobrać zarchiwizowane wiadomości, należy zalogować się do portalu, wejść w zakładkę „Wiadomości”, a następnie kliknąć w przycisk „Więcej” i wybrać „Zarchiwizowane”. W tym miejscu znajdują się usunięte wiadomości. Aby przywrócić wybraną wiadomość, należy najechać na nią kursorem i kliknąć polecenie „Cofnij archiwizację”. I gotowe! Możemy cieszyć się odzyskanymi rozmowami. W razie jakichkolwiek wątpliwości w Centrum Pomocy na Facebooku znajdują się wszelkie wskazówki dotyczące odzyskiwania utraconych wiadomości.

Czasem jednak zdarza się, że usuniętych wiadomości nie możemy znaleźć w folderze „Zarchiwizowane”. Jeśli ich tam nie ma, nic nie szkodzi, nadal można je odzyskać. Serwis Facebook gromadzi bowiem kopię zapasową wszystkich treści, które opublikowaliśmy na jego łamach. Wiadomości, opublikowanych bądź przesłanych zdjęć, filmów, treści postów. Dotyczy to zarówno wpisów publicznych, jak i tych prywatnych (w tym rozmów). Wystarczy zatem przywrócić kopię zapasową wszystkich danych z Facebooka, aby dotrzeć do usuniętych wiadomości.

Aby przywrócić kopię zapasową danych z Facebooka, należy zalogować się do serwisu, a następnie udać się do zakładki „Ustawienia” i wybrać „Ogólne ustawienia konta”. Następnie trzeba kliknąć przycisk „Pobierz kopię swoich danych z Facebooka”, a później „Uruchom moje archiwum”. Na ekranie pojawi się prośba o potwierdzenie przeprowadzenia tego działania. Trzeba ponownie kliknąć w polecenie „Uruchom moje archiwum” oraz wpisać hasło do swojego konta w serwisie Facebook. Po wykonaniu tych czynności proces pobierania kopii zapasowej rozpocznie się i potrwa około kilku minut, w zależności od ilości danych, które opublikowaliśmy na łamach serwisu. Wszystkie dane zostaną zapisane w specjalnym pliku i wysłane na adres e-mail, który podaliśmy podczas rejestracji w serwisie Facebook. Przesłany plik należy pobrać na dysk komputera i rozpakować. Znajdować się tam będą wszystkie wiadomości, opublikowane lub przesłane w wiadomościach filmy, zdjęcia, treść postów, a także lista kontaktów i wiele innych materiałów.

Jak widać, proces odzyskiwania utraconych wiadomości nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się to wydawać. Z pewnością poradzi z nim sobie każdy przeciętny użytkownik. Może jednak lepiej nie działać zbyt pochopnie i zastanowić się porządnie, zanim cokolwiek usuniemy z konta? Po co dokładać sobie dodatkowej pracy i nadprogramowych kliknięć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here