Nawilżacz ultradźwiękowy, czyli zdrowie pod kontrolą

0
2929

Zgodnie z zaleceniami Agencji Ochrony Środowiska (EPA) optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalno-użytkowych powinna wynosić od 30 do 60%. Przesuszone powietrze może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych. Niezastąpiony w tej sytuacji okazuje się nawilżacz ultradźwiękowy.

Suche powietrze kontra zdrowie

Odpowiednia jakość powietrza to gwarancja dobrego samopoczucia, energii i witalności. Wiadomo jednak, że uzyskanie optymalnych efektów – zwłaszcza w okresie grzewczym – może stanowić twardy orzech do zgryzienia. Przeszkodą są przede wszystkim włączone kaloryfery, małe i ciasne pomieszczenia, a nawet dym z papierosów.

Przesuszone powietrze może powodować bóle głowy, zmęczenie, przyczynić się do spadku sił witalnych i energii, przesuszenia skóry, problemów ze snem, a także zaostrzenie objawów astmatycznych i alergicznych. Chcąc zapobiec tego sytuacjom, warto zaopatrzyć się w nawilżacz ultradźwiękowy. Jest to urządzenie skuteczne i dyskretne jednocześnie. Z powodzeniem można umieścić je zarówno w salonie czy kuchni, jak i własnej sypialni lub pokoju dziecka.

Nawilżacz nawilżaczowi nie równy

Dostępne na rynku nawilżacze powietrza różnią się nie tylko wielkością i stroną wizualną, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Wśród propozycji znaleźć można modele parowe, dekoracyjne, ewaporacyjne oraz nawilżacze ultradźwiękowe. Te ostatnie są bardzo ciche i uniwersalne, nic więc dziwnego, że cieszą się największą popularnością. Podczas pracy generują delikatną mgiełkę, zapewniając tym samym optymalną wilgotność w pomieszczeniu.

Najlepszą propozycją wśród wspomnianych nawilżaczy ultradźwiękowych są te z wbudowanym higrostatem, czyli czujnikiem, który przez cały czas mierzy faktyczną wilgotność w pomieszczeniu. W momencie, gdy jakość powietrza osiągnie optymalny poziom, urządzenie wyłącza się automatycznie. Ergonomiczny kształt sprawia, że sprzęt można umieścić niemalże wszędzie – na parapecie, regale, a nawet na szafce nocnej.

Ostrożność powinni zachować jednak właściciele czworonożnych pupili. Dla człowieka ultradźwięki są niesłyszalne, jednak słuch zwierząt jest zdecydowanie bardziej wyostrzony, dlatego też bez problemu rozpoznają dźwięki o wysokiej częstotliwości. Nawilżacz ultradźwiękowy może wywoływać różne reakcje psów i kotów, dlatego też decyzja o zakupie powinna być szczegółowo przeanalizowana i przemyślana.

Nawilżacz powietrza – must have alergika

Skutki przesuszonego powietrza w szczególny sposób odczuwają alergicy i astmatycy. Problem dotyczy zarówno alergii wziewnych, jak i skórnych. Z pomocą przychodzi w tej sytuacji nawilżacz ultradźwiękowy, który skutecznie poradzi sobie ze zbyt suchym powietrzem, niwelując tym samym dolegliwości alergiczne. Przedmiotowe urządzenia nie usuną alergenów, sprawią jednak, że powietrze będzie odpowiednio nawilżone.

Warto podkreślić, że niebezpieczna dla zdrowia może być zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka wilgotność powietrza. W warunkach wysokiej wilgotności rozwijają się alergeny roztoczy oraz pleśni. Optymalnym rozwiązaniem dla alergików są więc nawilżacze powietrza wyposażone w higrostat kontrolujący poziom wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here