Smycze Flexi

Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że pomiędzy człowiekiem i czworonogiem istnieje cudowna, niepowtarzalna więź. Dlatego też powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby piesek czuł się możliwie najbardziej komfortowo. Istotna jest kwestia wyboru odpowiedniej smyczy, co wbrew pozorom jest dość problematyczne. Jakie rodzaje smyczy możemy wyróżnić? W jaki sposób wybrać smycz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie rodzaje smyczy możemy wyróżnić?

Wyróżnić możemy kilka rodzajów smyczy. Najpopularniejsze są te proste, wykonane ze skóry lub ekologicznej skóry. Jest to stosunkowo trwały materiał, dodatkowo charakteryzuje się tym, że jest przyjemny w dotyku. Smycze Flexi skórzane stosunkowo długo zachowują swoje właściwości i wygląd. Alternatywnym materiałem jest sznur lub taśma. Są one lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Godne uwagi są również metalowe łańcuchy ze skórzanymi elementami. W sposób szczególny zalecane są dla właścicieli dużych czworonogów. Warto również wspomnieć o smyczach przepinanych, które różnią się tym, że możliwe jest regulowanie ich zasięgu w zależności od tego, jakie mamy potrzeby. Istnieją również smycze Flexi automatyczne. W uchwycie posiadają mechanizm, co umożliwia regulację długości nawet do 8 metrów. Ciekawym rozwiązaniem są smycze Flexi treningowe, które przeznaczone są do szkoleń. Ich długość może wynosić nawet 15 metrów. Ostatnim rodzajem smyczy jest ta z amortyzatorem. Jest to z reguły smycz prosta lub przepinana, jednakże jej fragment wykonany jest z wytrzymałej gumy. Dzięki temu wszelkie szarpnięcia są redukowane, co nie obciąża naszych stawów.

W jaki sposób wybrać smycz? Podstawowe wskazówki

Smycze Flexi powinny przede wszystkich charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Nie chcielibyśmy bowiem sytuacji, w której szczeniak urwałby się i uciekł. Dla dużych, a także dla mniejszych i ruchliwych piesków warto wybrać smycz z nieco grubszą taśmą. W przypadku spokojnych piesków możliwe są smycze Flexi automatyczne- dzięki temu mają one nieco więcej swobody. Jeśli zależy nam na tym, aby ocenić jakość tych produktów, konieczne okaże się zwrócenie uwagi na szwy. Pamiętajmy o tym, że design wbrew pozorom także ma znaczenie. Smycz powinna być zarówno praktyczna, jak i stylowa. Nie zapominajmy, że preferowana smycz może różnić się w zależności od tego, jakie czynności wspólnie są wykonywane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here