Jak zorganizować wakacje na motorze?

0
1999

Chcemy przeżyć przygodę życia i postanowiliśmy spędzić wakacje na… motorze. Taka podróż zapewni nam niezapomniane zachody słońca, wiatr we włosach i poczucie wolności. Jak zatem zorganizować wakacje na motorze?

Wolność, wolność….   

Wakacje na motorze dają niesamowita wolność, jakiej nie da żaden inny środek transportu. Przygoda plus wolność to niezwykłe połączenie, które może nam dać jedynie podróż motocyklem. Jednak, takie wakacje na motorze trzeba odpowiednio logistycznie zaplanować. Co zatem wziąć pod uwagę?  

Wybór motocykla   

To podstawa. Musimy wybrać taki model, który umożliwi nam bezawaryjną jazdę przez wiele kilometrów. Oczywiście na rynku jest bardzo dużo motocykli, ale naszym zadaniem jest wybór urządzenia spełniającego nasze oczekiwania. Jeżeli nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel, to pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości.   

Odzież  

Jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt, to bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo podróży. Z tego względu ważny jest wybór kasku, kombinezonu, butów. Jeżeli brak nam odpowiednich oszczędności, by skompletować garderobę, to z pomocą przychodzą pożyczki przez Internet.

Jeżeli dysponujemy dużym doświadczeniem i zdecydujemy się na podróż w złą pogodę, to powinniśmy zainwestować w odzież przeciwdeszczową. Skórzane ubranie, ubóstwiane przez motocyklistów, raczej na taką pogodę się nie nadaje, a ponadto bardzo długo schnie. Na taką deszczową aurę polecamy odzież membranową. 

Bezpieczeństwo

 Nie mniej ważne od zakupu odzieży, jest zachowanie także ostrożności podczas jazdy. Przykładowo, w czasie dużego deszczu jazda na motocyklu jest dość niebezpieczna. Jeżeli będziemy planować wakacje na motocyklu, to powinniśmy uwzględnić różne scenariusze, gdyż nie każdego dnia będzie możliwa podróż zgodnie z przygotowanym planem. Może nam go pokrzyżować zła pogoda albo zmęczenie.

Logistyka wyprawy  

Przede wszystkim sprawdźmy położenie stacji benzynowej na drodze naszego przejazdu. Konieczne jest sprawdzenie także hoteli czy noclegów. Długa jazda motocyklem jest bardziej męcząca niż autem. Z tego względu może konieczne będzie zrobienie sobie chociażby dwóch dni przerwy, by nabrać sił na dalszą podróż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here