Jak znaleźć dobrą kancelarię prawną

Zatrudnienie kancelarii prawnej, która w odpowiedni sposób zajmie się naszymi sprawami to poważna decyzja, dlatego warto podjąć dobry wybór. Czym się kierować podczas wyboru kancelarii prawnej oraz na jakie elementy zwrócić uwagę?

Dobra kancelaria prawna, czyli jaka?

Kancelaria prawna musi być przede wszystkim doświadczona, powinni pracować w niej specjaliści o wysokich kompetencjach, którzy będą w stanie pomóc nam i fachowo doradzić w każdej sytuacji, bez względu na stopień jej skomplikowania.

Wybierając specjalistę, zwróćmy uwagę na to, w jakiej formie prowadzona jest działalność. Przykładowo adwokat będzie zobowiązany do posiadania ubezpieczenia cywilnego, dzięki któremu klient będzie mógł liczyć na stosowne odszkodowanie. Warto sprawdzić także to, od kiedy prawnik posiada uprawnienia do wykonywania zawodu. Bardzo ważną kwestią będzie także doświadczenie w danym obszarze. Pamiętajmy, że prawo jest bardzo rozległą dziedziną, w związku z tym zazwyczaj jest tak, że poszczególne osoby specjalizują się w wąskim obszarze. Dla jednych będzie to prawo rodzinne, cywilne, dla innych prawo pracy czy administracyjne. Ważne jest to, aby kancelaria prawna miała bardzo dobre opinie wśród poprzednich klientów. Rekomendacje są jednym z ważniejszym elementów, na tej podstawie zazwyczaj będziemy w stanie dokonać dobrego wyboru.

Warunki współpracy

Przed podjęciem współpracy z odpowiednią kancelarią prawną, należy sprawdzić formę rozliczenia, jaką preferuje dany specjalista. Może być ono ryczałtowe, w takiej sytuacji wynagrodzenie jest uzależnione od wykonania konkretnego zadania. Innym sposobem rozliczenia jest wynagrodzenie miesięczne, co ma sens w przypadku stałej współpracy. Możliwe jest także rozliczenie godzinowe, które będzie dobrą opcją, jeżeli korzystamy ze wsparcia kancelarii jednorazowo, na przykład chcemy się doradzić w danej sprawie.

Zawsze należy upewnić się, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów. Trzeba też dokładnie czytać umowę, aby mieć pełną świadomość tego, jak dokładnie będzie przebiegała współpraca.

Wybór dobrej, skutecznej kancelarii prawnej to podstawa, nie jest to jednak tak łatwe, jak mogłoby nam się wydawać. Pamiętajmy, aby bardzo dobrze przemyśleć sprawę i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here