Na co należy zwracać uwagę przy zakupie lodówki gastronomicznej

Zakup najlepszej lodówki gastronomicznej, która doskonale sprawdzi się w danym lokalu, należy do trudnych wyzwań. Pod uwagę powinno się wziąć wiele różnych aspektów, a każdy z nich jest ważny. Na co zwracać uwagę, by nie żałować zakupu?

Pojemność i wymiary

Koniecznie trzeba sprawdzić dokładne wymiary lodówki gastronomicznej. Na tej podstawie można ocenić, czy zmieści się ona w przygotowane pod nią miejsce. To jednak spore uproszczenie. Bardzo ważna jest bowiem także pojemność lodówki. Tutaj trzeba też zaznaczyć, że wyższe urządzenie wcale nie oznacza, że jest ono bardziej pojemne.

Uwagę powinno się zwrócić nie tylko na wymiary zewnętrzne, ale też te w środku. W lodówce będą przecież przechowywane produkty i naczynia. Urządzenie musi, więc mieć w środku takie wymiary, by mogło ono bez problemu zmieścić najczęściej używane przedmioty.

Ilość półek

To bardzo ważny aspekt, o którym wiele osób zapomina. Zwykle w lodówce jest od dwóch do pięciu półek. Można jednak znaleźć egzemplarze, które mają dodatkowe schowki i półeczki. Ich zadaniem jest ułatwienie ustawienia różnych produktów, co ma pozwolić na utrzymanie porządku.

Czasami można też dokupić dodatkowe półki do lodówki lub też zmienić wysokość ich ustawienia. Dzięki temu można dopasować urządzenie do swoich własnych potrzeb. Czasami warto skorzystać z tej możliwości. Jest ona szczególnie przydatna, gdy w lodówce przechowywane są rzeczy o nietypowych kształtach lub rozmiarach.

Zużycie prądu i klasa energetyczna

Lodówka będzie pracowała bez przerwy. Jeśli zostanie wyłączona, to przechowywane w niej produkty mogą się popsuć. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, szukając swojego urządzenia. Skoro lodówka będzie pracować bez przerwy, to bardzo ważna jest ilość prądu, jaka jest niezbędna do jej zasilania.

Oznacza to, że trzeba koniecznie sprawdzić zużycie prądu podawane przez producenta urządzenia oraz jego klasę energetyczną. Dobrze jest też przeliczyć, jakie koszty w skali miesiąca będą wiązały się z używaniem tego urządzenia. Dzięki temu można wstępnie przygotować się na konkretną wysokość rachunków za prąd. Jeżeli jednak koszty okażą się zbyt wysokie, to sygnał, by szukać innego urządzenia – mniejszego lub wyższej klasy energetycznej.

Lodówki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here