Jak trwoga to do Boga

Latanie samolotem jest bardzo przyjemne i mało absorbujące. Człowiek siedzi wygodnie w fotelu i ma do wyboru wiele możliwości. Może popijać darmowe drinki albo zajadać się serwowanymi przez stewardesy przekąskami. Gdy czuje znużenie, może zasnąć bez obaw, że prześpi cel podróży lub wysiądzie w niewłaściwym miejscu. Inną opcją jest podziwianie podniebnych widoków. Wschód słońca w przestworzach widać o wiele wyraźniej niż z ziemi. Jest też o wiele piękniejszy i dłuższy, przynajmniej tak się wydaje. Podczas lotu można także słuchać muzyki w słuchawkach lub czytać książkę.

Samolot ma także jedną wielką zaletę, leci się nim o wiele krócej- niż jedzie samochodem. To spora oszczędność czasu i energii. Poza tym, jeśli odpowiednio wcześnie wykupi się bilety na dany lot, to można sporo zaoszczędzić. Jedyne, o czym należy pamiętać, to fakt, że na lotnisko trzeba przybyć dużo wcześniej niż godzina planowanego odlotu. To wszystko przez odprawę techniczną. Trwa ona kilkadziesiąt minut i jest niezbędna. Bez niej nie zostanie się wpuszczonym na pokład samolotu. Bagaż to też problematyczna kwestia, bo nie może ważyć więcej niż 20 kilogramów. Jeśli będzie cięższy, to za każdy dodatkowy kilogram trzeba będzie zapłacić.

Samolot ma też specjalne klasy, które można wybrać. Klasa turystyczna przeznaczona jest dla zwykłych pasażerów i nie ma tam specjalnych udogodnień. Inaczej jest w biznes klasie. Ona jest przeznaczona dla VIP-ów i ważnych osobistości. Nie ma w niej tłoku, bo bilety rezerwowane są imiennie i w ograniczonej liczbie. Catering pokładowy jest znacznie bardziej rozbudowany, więc menu obfituje w liczne smakołyki. Poza tym są specjalne pomieszczenia, gdzie można się odświeżyć i zaczerpnąć odrobiny samotności.

Jest jednak jeden zasadniczy minus podróżowania w ten sposób. Latające maszyny czasem ulegają awarii i spadają z ogromnej wysokości na ziemię. Wyjść cało z takiej opresji to prawdziwy cud. Dopiero w obliczu takiego zagrożenia ludzie przekonują się, jak wielki jest Bóg. Gdy samolot zaczyna spadać, a pasażerom brakuje powietrza, to wtedy wszyscy proszą Pana Boga o pomoc. Każdemu z nich przypomina się, iż ma rodzinę, którą chciałby jeszcze kiedykolwiek zobaczyć. Poza tym każdy uświadamia sobie, iż ma w życiu jeszcze wiele rzeczy do zrobienia i miejsc do odwiedzenia.

Zagrożenie życia powoduje u pasażerów atak paniki i ogólny chaos. Zadaniem stewardes jest go opanować i przekonać ludzi, by założyli maski tlenowe i zapieli się pasami do siedzenia. W większości przypadków awarię udaje się opanować, a później bezpiecznie wylądować na płycie lotniska. Czasem zdarza się nieplanowany postój lub lądowanie na środku jeziora. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy silniki odmówią posłuszeństwa podczas lotu nad Oceanem. Jeśli maszyna spadnie do wody, szanse, że ktoś wyjdzie z tego żywy, są bliskie zeru. Częstą przyczyną katastrof lotniczych są także nagłe zmiany pogody. Dajmy na to taki piorun może trafić samolot i poważnie go uszkodzić. Jeśli do tego wywoła pożar, to maszyna nieuchronnie spada na ziemię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here