Jak schudnąć

Żyjemy w czasach, w których zewsząd otaczają nas zdjęcia wychudzonych modelek. Celebrytki poprawiają swoje figury dzięki zabiegom i operacjom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Dzisiejsze czasy to przede wszystkim kult zgrabnego i sprężystego ciała. Modelki dalej są chude, góruje anoreksja. Ogólnie podawany ideał kobiety, może i ma krągłości, ale bez przesady. Żadna z ikon urody nie ma brzuszka.
Przez otaczające nas zdjęcia i reklamy sugerujące, że to, co nie jest chude, jest brzydkie, ludziom spada samoocena. Coraz mniej osób wierzy w siebie. Dotknięte tym problemem są nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Nie ma zakresu, w jakim wieku są ludzie, których to dotyka.
Dlatego też coraz więcej osób szuka chociażby w internecie porad jak się odchudzić. Często też osoby takie trafiają do dietetyka lub na siłownię, co jest jednym z lepszych rozwiązań.

Jak schudnąć?

Zmniejsz liczbę spożywanych kalorii
Po pierwsze, aby schudnąć, musisz przyjmować z pożywieniem mniej kalorii niż wynosi twoje zapotrzebowanie. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne możesz wyliczyć chociażby w internecie za pomocą dostępnych kalkulatorów. Zależy ono od twojego wieku, aktywności fizycznej i tak dalej. Zazwyczaj wynosi około 2000 kilokalorii. Od wyliczonego zapotrzebowania odejmij 500 kilokalorii i tyle powinieneś dziennie spożywać. Jeżeli będziesz spożywał więcej niż wyliczyłem, to twoja masa będzie rosła.

Przejdź na dietę
Mówi się, że zgrabny i płaski brzuch to przede wszystkim zmiany, które wprowadzisz w kuchni, a nie aktywność fizyczna. Coś w tym jest. Nie musisz głodować ani przechodzić na drastyczną dietę. Poza zmniejszeniem ilości spożywanych kalorii usuń ze swojej diety jedzenie typu fast food, przetworzoną żywność, słodkie napoje i słodycze. Postaraj się nie słodzić kawy czy herbaty – to tylko puste kalorie, które przeszkadzają ci w odchudzaniu. Dodaj do swojej diety więcej warzyw oraz kaszy i produktów pełnoziarnistych – bogate w błonnik, na dłużej wypełnią twój brzuszek, więc pohamują apetyt i pomogą schudnąć.
Nie wybieraj głodówki ani drastycznych diet jak dieta baletnicy czy kopenhaska. Są zbyt wyniszczające dla organizmu. Twój organizm wpadnie w tryb stresu, a gdy znów zaczniesz jeść jak wcześniej, będzie tył więcej, bo twój organizm zacznie magazynować na zapas.
Pamiętaj, że będąc na zdrowej diecie chudnie się około 1 kilograma na tydzień.
Nie waż się też codziennie, ponieważ waga będzie zależała również od ilości zatrzymanej w organizmie wody. Raz w tygodniu to optymalną ilość pomiarów.

Ćwiczenia fizyczne
Warto wybrać się na siłownię albo chociaż poćwiczyć w domu. Podczas wysiłku fizycznego spalasz kalorie, a zatem zwiększa szanse też swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Poza tym, jeżeli ćwiczysz cardio – to jest bieganie, jazdę na rowerze czy aerobik – to spalasz tłuszcz. Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się po 30 minutach takiego treningu. Ćwiczenia siłowe również spalają kalorie i przyspieszają metabolizm.

Staraj się odchudzać z głową. Uważaj na efekt jo-jo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here