Jak pozbyć się zbędnego owłosienia

W dzisiejszych czasach usuwanie owłosienia w niektórych miejscach ciała nie jest już dziś kwestią wyboru, a wręcz nakazu, co oczywiście szczególnie dotyczy kobiet. Niestety jednak znalezienie idealnej metody na pozbycie się niechcianych włosków nie jest łatwe, choć przecież sposobów jest na to wiele. Jednym z nich jest epilacja laserowa, która cieszy się coraz większą popularnością.

Na krótki czy na długi czas?

Poszczególne metody depilacji różnią się nie tylko sposobem zastosowania, ale też tym, na jaki okres dają efekt gładkiej skóry. Najkrócej skóra jest gładka po zastosowaniu tych metod, które zakładają usuwanie włosków na powierzchnią skóry, choć jednocześnie metody te są łatwe w zastosowaniu, szybkie, a także zwykle tanie. Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie maszynki do golenia, ale też kremów i pianek do depilacji, które chemicznie rozpuszczają włoski. Wadą takich rozwiązań, poza krótkotrwałym efektem, jest też fakt, że mogą podrażniać skórę, zwłaszcza wrażliwszą.

Kiedy chce się efektu gładkiej skóry na dłużej, trzeba pozbyć się włosków z cebulkami. W tym celu można zastosować depilator lub wosk – na ciepło lub na zimno, ewentualnie pastą cukrową. Alternatywą dla samodzielnych zabiegów są te oferowane przez kosmetyczki – one także korzystają z wosku, zwykle gorącego, rzadziej z pasty cukrowej. Taka depilacja Katowice przy tym często jest skuteczniejsza niż przeprowadzana samodzielnie. Kosmetyczka ma większą wprawę w usuwaniu włosków, a także łatwo jest jej dotrzeć we wszystkie miejsca, także tam, gdzie samej kobiecie jest trudno, jak tylne części łydek. Wprawa powoduje też, że depilacja katowice przebiega szybciej i wiąże się z mniejszym bólem niż w przypadku zabiegów przeprowadzanych samodzielnie. Takie zabiegi dają efekt gładkiej skóry na kilka tygodni, ale niestety przez ten czas mogą pojawiać się pojedyncze włoski.

Epilacja laserowa

Usuwanie włosków za pomocą wiązki lasera jest jedynym sposobem na trwałe usuwanie owłosienia. Oznacza to, że depilacja laserowa Katowice i w innych miastach daje efekt gładkiej skóry na zawsze. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tylko wykonanie serii zabiegów pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Depilacja laserowa Katowice musi być więc systematycznie przeprowadzana przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here