Jak dobrać biżuterię do dekoltu

Dobór odpowiednich akcesoriów do naszego stroju wcale nie jest taki łatwy. Biżuteria musi dobrze komponować się z całością, a szczególnie z dekoltem. Jak należy połączyć biżuterię z wcięciem naszej kreacji?

Kobiety często poświęcają mnóstwo czasu i nerwów na zestawienie odpowiednich ubrań. Czasem jednak jeszcze więcej spędzają na dobraniu do nich odpowiedniej biżuterii, co wbrew pozorom wcale nie jest prostym zadaniem. Pewnie większość kobiet miała ten problem, gdy nie wiedziała, jaki naszyjnik dobrać do wykroju danej bluzki lub sukienki. Jak więc powinna być dobrana biżuteria?

Co na szyję?

Lepiej zdecydować się na naszyjnik, wisiorek, a może korale? To dylemat, który najczęściej pojawia się w przypadku poważnych wyjść, jak kolacja, impreza. Biżuteria musi być odpowiednio dopasowana do kreacji wieczornej. To nie tylko dopełnienie stroju, ale zadaniem biżuterii jest również podkreślenie piękna kobiety. Piękny naszyjnik potrafi przyciągać uwagę innych i oczarować wszystkich wokół. Zwraca uwagę na górne partie ciała, kładąc akcent na obojczyki. Między innymi tak wyjątkowe dodatki posiada np.: W.Kruk.

Ramiączka lub bez…

Sukienki lub bluzki z taką górą są na pewno kuszące i bardzo dziewczęce. Odkrywają smukłe ramiona i szyję.  Do takiego stroju sprawdzi się biżuteria krótka i raczej skromna. Jeżeli zależy ci na charakternym dodatku, zdecyduj się na naszyjnik typu „obroża” lub choker, który wprowadzi drapieżny element w twoim wyglądzie. Miej na uwadze, że przy takim dekolcie bogato zdobione akcesoria mogą „skracać” szyję. Aby temu zapobiec, warto postawić na prostotę.

Dekolt w kształcie litery V

Wcięcie sukienki i kształt naszyjnika powinny być podobne. Gdy kreacja ma dekolt w kształcie litery V, wybierz biżuterię o podobnej linii. Przy takim wcięciu niemal każdy rodzaj naszyjnika i łańcuszka będzie pasował idealnie. Zarówno krótkie, jak i dłuższe modele skomponują się z górą ubrania, ale pamiętaj, że długość wisiorka należy dostosować do głębokości dekoltu. Panie o większym biuście powinny decydować się na krótką biżuterię z zawieszką. W przypadku takiego dekoltu biżuteria może być bardziej wyrazista lub skromna, wszystko zależy od twoich preferencji.

A co z golfem?

Być może przeszło ci przez myśl, że stylizacja z golfem jest nudna? Co prawda przysłania on całą górną partię ciała, ale właśnie po to stworzono korale i inne wisiorki, aby nadawały charakteru stylizacji i uwydatniały nawet to, czego nie widać. Gdy twój dekolt jest zasłonięty, sprawdzą się długie łańcuszki i kolorowe korale.

Naszyjniki do koszul

Tutaj dobór biżuterii zależy od stopnia odkrycia owego ubrania. Im więcej koszula będzie miała rozpiętych guzików, tym dłuższa może być biżuteria. Możesz zdecydować się na korale lub inną bogato zdobioną biżuterię. Do zapiętego pod samą szyję kołnierzyka będzie pasował naszyjnik, który tak jak krawat można częściowo włożyć pod kołnierzyk.

Dekolt to ozdoba sama w sobie

Niekiedy wycięcie w bluzce czy sukience wystarczająco eksponuje dekolt, dlatego dodatkowa biżuteria jest zbędna. Chodzi głównie o dekolty w kształcie łódki lub karo. Należy zrezygnować nawet z delikatnego naszyjnika i zdecydować się na ozdobne złote kolczyki. Podobnie jest w przypadku wszelkich asymetrycznych kształtów wycięć, które same w sobie są bardzo ozdobne.

Jak widać wybranie odpowiedniej biżuterii do dekoltu wcale nie jest tak łatwe, jak się może wydawać. Niemniej stanowi niezwykle ważny punkt, bez którego niejedna stylizacja nie będzie już tak zjawiskowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here