Jeżeli właśnie cierpisz z powodu rozwijającego się na twojej skórze rogowacenia słonecznego, ale jednocześnie problem nie jest jeszcze na tyle poważny, by skłonił cię do wizyty u lekarza, spokojnie możesz zająć się nim na własną rękę. Wypróbuj w tym celu poniższe metody. Są to naprawdę skuteczne sposoby na pokonanie zrogowaciałego naskórka.
Olej kokosowy
Ten produkt to prawdziwy pielęgnacyjny ewenement. Pomimo tego, że jest w pełni naturalny, działa niczym najdroższe i najbardziej luksusowe kosmetyki. Olej kokosowy zawiera liczne, świetnie działające kwasy tłuszczowe, które potrafią wykazać się działaniem antybakteryjnym, łagodzą stany zapalne, a przy tym radzą sobie również zaczerwienieniem skóry.
Olej kokosowy gwarantuje też natychmiastowy efekt ukojenia. Rogowacenie słoneczne nie ma z nim żadnych szans. Pamiętaj tylko, by stosować go codziennie i nakładać go na skórę średnio co trzy lub cztery godziny.
Ocet jabłkowy
Regenerację skóry przyspieszy również inny produkt spożywczy, czyli ocet jabłkowy. Podobnie jak olej kokosowy wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi oraz właściwościami przeciwzapalnymi. Świetnie leczy różnego rodzaju zakażenia, radząc sobie znakomicie z łagodnymi postaciami rogowacenia słonecznego. Dzięki temu, że w occie występują liczne kwasy, może on delikatnie złuszczać naskórek i w ten sposób przyspieszać jego regenerację.
Jak stosować ocet jabłkowy? Najlepiej nasącz w nim zwykły płatek kosmetyczny i zacznij przecierać roztworem wszystkie zmiany skórne. Postępuj tak przynajmniej dwa razy dziennie. Ocet jabłkowy możesz stosować na zmianę z olejem kokosowym.
Delikatny peeling
W momencie, gdy rogowacenie słoneczne ma jeszcze dość ostrą postać, najlepiej całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek złuszczania naskórka, a już zwłaszcza tego mechanicznego, aby nie pogłębić ran i nie podrażnić jeszcze bardziej ciała. Do peelingów później trzeba jednak powrócić. Można to zrobić wtedy, gdy zmiany będą już łagodniejsze.
Peeling, który ma właściwie wypielęgnować skórę, powinien być w miarę delikatny i oczywiście naturalny. Najlepiej wykonać taki kosmetyk samemu w domu. Stworzysz go chociażby ze zmiksowanych płatków owsianych, połączonych z jakimś olejem bądź zwykłą wodą.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.