Odplamiacz do tkanin

Plamy to w naszym życiu powszechny problem. Z pewnością każdy zna to uczucie, kiedy na ulubioną bluzkę kapnie kilka kropel czerwonego wina, lub kiedy dziecko postanowi pomalować kolorowymi farbkami kanapę. Część osób w takich przypadkach po prostu się poddaje i wymienia sprzęt a poplamione ubrania wyrzuca. Wielu plam można się jednak pozbyć bez zbędnego trudu. Przydatne w takich sytuacjach okazują się dobrej jakości odplamiacze do tkanin, które z łatwością poradzą sobie z nawet najcięższymi zabrudzeniami.

Na co zwrócić uwagę kupując odplamiacz?

Zakup dobrej jakości odplamiacza do tkanin wydaje się czymś bardzo prostym. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby spełniał wszystkie nasze wymagania, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W ciągu ostatnich lat społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na to, czy produkty używane w gospodarstwie domowym są ekologiczne. Warto wybierać takie, które nie mają w swoim składzie szkodliwych dla środowiska i dla zdrowia składników.

Aby jednak odplamiacze do tkanin były skuteczne, w ich składzie powinny znaleźć się dwa składniki:

  • niejonowe środki powierzchniowo czynne – mają wysokie właściwości odtłuszczające, dzięki czemu z powodzeniem usuwają tłuste plamy np. po oleju;
  • anionowe środki powierzchniowo czynne – ich właściwości są nieco zbliżone do tych charakteryzujących mydła – dobrze się pienią, co sprawia, że można je wykorzystywać m.in. do prania ręcznego.

Połączenie tych dwóch składników jest optymalne, jeśli chodzi o odplamiacze do tkanin. Po nałożeniu takiego odplamiacza skład cząstkowy zabrudzenia ulegnie rozpadowi, a to oznacza, że po plamie nie będzie śladu.

Postaw na wygodny odplamiacz!

Odplamiacz powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny w stosowaniu. Jeśli zależy Ci na czyszczeniu ubranek dla dzieci, zwróć uwagę na to, czy jego składniki są w pełni bezpieczne. Warto również zadbać o wygodną i bezproblemową aplikację. Na rynku dostępne są m.in. preparaty w sprayu oraz w sztyfcie. Niektórzy producenci proponują również płyny, które można specjalnym aplikatorem nałożyć i wetrzeć w plamę. Czy warto zapłacić więcej za odplamiacze do tkanin? Nie od dziś wiadomo, że droższe nie zawsze oznacza lepsze. Kluczem do sukcesu jest zatem czytanie składów tego typu preparatów oraz sprawdzanie ich właściwości. Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani do konkretnego rozwiązania, niezawodne będą opinie najbliższych, którzy być może już skorzystali z jakiegoś preparatu i są w stanie go polecić. Dobrym miejscem do poszukiwania opinii jest również Internet – miejsce, gdzie użytkownicy podpowiadają także, jak optymalnie wykorzystać możliwości m.in. odplamiaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here