Na co zwrócić uwagę, kupując buty przez Internet?

0
1047

Z roku na rok rośnie liczba osób, robiących zakupy przez Internet. W taki sposób kupujemy biżuterię, akcesoria i dodatki, książki, płyty, filmy, sprzęt AGD i RTV, no i coraz częściej również odzież i buty. Decydując się na taką transakcję, powinniśmy jednak przestrzegać kilku, podstawowych zasad bezpieczeństwa. O czym warto pamiętać, odwiedzając sklep internetowy z butami?

Po pierwsze sprawdź sprzedawcę

Decydując się na zakupy przez Internet należy przede wszystkim zweryfikować sprzedawcę. Sklep internetowy z butami wcale nie musi mieć swojego stacjonarnego odpowiednika. Dobrze jednak, aby było możliwe sprawdzenie nazwy firmy, adresu jej siedziby oraz NIPu, dzięki czemu zweryfikujemy przedsiębiorcę w CEIDG albo Krajowym Rejestrze Sądowym. Można też sprawdzić opinie na temat danego sklepu, zamieszczone w Internecie. Warto korzystać z niezależnych serwisów – porównywarek cen i forów internetowych.

Po drugie zapoznaj się z regulaminem

Aby uniknąć problemów, związanych z ewentualnym zwrotem niepasujących butów, warto też upewnić się, czy sklep posiada na swojej stronie internetowej szczegółowy regulamin zakupu. Powinny w nim zostać jasno sformułowane zasady wysyłki butów, możliwego sposobu płatności, a także reguły odstąpienia od umowy, zwrotów i reklamacji. Większość polskich sklepów internetowych z butami dba o precyzyjne wskazywanie tych danych. Gorzej jest ze sklepami, mającymi siedzibę za granicą. Mimo, że teoretycznie działając w Polsce, powinny przestrzegać polskiego prawa, wiele z nich nie wskazuje nawet adresu, na jaki można wysłać towar, z którego z jakiegoś powodu nie jesteśmy zadowoleni. Takie sklepy internetowe z butami powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Po trzecie sprawdź obowiązującą rozmiarówkę

Robiąc zakupy przez Internet warto też zwrócić uwagę na obowiązującą w danym sklepie rozmiarówkę. Nawet jeżeli co do zasady nosimy rozmiar 37, może okazać się, że w danym sklepie będą nam raczej pasowały buty o rozmiarze 38 lub 39. Aby zatem uniknąć dokonywania niepotrzebnych zwrotów i wymiany towaru, należy zapoznać się z obowiązującą rozmiarówką. Najczęściej w sklepie internetowym z butami znajdziemy nie tylko określenia rozmiaru „37”, „38” i inne, ale również wskazanie ile dany but ma centymetrów (zarówno w środku, jak i na zewnątrz). To pozwoli nam dobrać obuwie idealnie dopasowane do stopy. Dobrze jest też zwrócić uwagę na opis butów. Dowiemy się z niego, z jakiego materiału i jaką techniką zostały wykonane, a także jakie są dostępne wersje kolorystyczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://elikshoe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here