Jakie kosmetyki dla noworodka?

Dziecięca delikatna skóra wymaga właściwej i specjalistycznej pielęgnacji. Nie wolno stosować na niej preparatów przeznaczonych dla osób dorosłych, które zazwyczaj nie wykazują się zbyt dobrym składem i mogą wywoływać liczne podrażnienia czy nawet trwałe uszkodzenia. Jakie kosmetyki dla noworodka sprawdzą się zatem najlepiej? Gdzie ich szukać i jak powinna wyglądać przeprowadzana z ich pomocą pielęgnacja dziecięcego ciałka?

Błędem, którzy nadgorliwi i nadopiekuńczy rodzice popełniają bardzo często, jest korzystanie ze zbyt dużej ilości różnorodnych preparatów kosmetycznych. A dziecięca skóra wcale ich nie potrzebuje. Mimo iż sami producenci staraj się przekonać wszystkich wokół, że nawet noworodkowi niezbędne są te wszystkie kolorowe balsamy, kremy czy specjalne szampony, w ich twierdzeniach nie ma ani krzty prawdy. Przesada nigdy nie jest wskazana i w tym przypadku może wyrządzić więcej szkód, aniżeli korzyści. Żadnemu rodzicowi nie przydadzą się więc bogato wyposażone zestawy kosmetyków, które reklamowane są niemalże we wszystkich drogeriach i sklepach z artykułami dla noworodków. Kosztują sporo, a wcale nie trzeba w nie inwestować, bo te wszystkie występujące w nich kremy i zróżnicowane preparaty na pewno nie pomogą żadnemu dziecku. Lepiej skupić się więc na skompletowaniu samych podstaw. Skóra dziecięca powinna być oczywiście codziennie pielęgnowana, ale należy na niej używać jedynie naturalnych i bezpiecznych dla niej preparatów.

Jakie kosmetyki dla noworodka sprawdzą się więc najlepiej? Po pierwsze – muszą to być preparaty dostosowane do wieku samego dziecka. Tylko nieliczne produkty występujące na działach z artykułami dziecięcymi mogą być stosowane już od pierwszego dnia życia. Informacja na ten temat po prostu musi pojawić się na opakowaniu towaru – wystarczy poszukać jej na ulotce lub tylnej części produktu. Bardzo ważne jest również to, aby produkt uzyskał pozytywne rekomendacje instytutów zajmujących się dbaniem o zdrowie najmłodszych osób. Może być to m.in. Instytut Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Jako że dziecięca skóra zazwyczaj bywa podatna na różne reakcje alergiczne, warto korzystać wyłącznie z kosmetyków hipoalergicznych, które nie doprowadzają do powstawania uczuleń. Składają się wyłącznie z naturalnych i sprawdzonych substancji. Są całkowicie bezpieczne i bardzo delikatne, dlatego można je stosować nawet codziennie. Nie uczulą one żadnego dziecka, a jedynie wypielęgnują odpowiednio jego skórę. Preparatów hipoalergicznych obecnie nie brakuje na rynku kosmetycznym, dlatego bez trudu można je odnaleźć i kupić nawet w zwykłej drogerii czy aptece.

Pielęgnacja skóry noworodka nie jest prosta. Stosując nieodpowiednie produkty na ciele swojego dziecka, można zupełnie nieumyślnie mu zaszkodzić, doprowadzić do powstania reakcji alergicznych czy wywołać silne podrażnienia na dziecięcym ciałku. Najlepiej więc posługiwać się jak najbardziej naturalnymi, hipoalergicznymi preparatami. Żadnemu dziecku nie powinny one w żadnym stopniu zaszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here