urodziny

Urodziny to wyjątkowe święto, które obchodzi się właściwie w każdym wieku. W związku z tym tego typu przyjęcia powinny być okraszone odpowiednimi dekoracjami, które są mocno uniwersalne, bez względu na to ile lat kończy świętująca osoba. Czym ozdobić pomieszczenie w którym odbywać się będzie impreza?

Nakrycie stołu

Zwykle zastawa stołowa kojarzy nam się bardziej uroczyście, lecz przy okazji urodzin może stanowić dodatkowy element dekoracyjny. Z pewnością warto zrezygnować też z klasycznych naczyń kosztem takich papierowych, które mogą być kolorowe lub z różnymi motywami, bajkowymi w przypadku najmłodszych lub humorystycznymi na przyjęciu dla dorosłych. Dla organizatora będzie to na dodatek oznaczało mniej sprzątania, a z kolei goście nie będą się musieli obawiać, że coś stłuką, a swój talerzyk czy kubek mogą zabrać ze sobą wszędzie. W końcu w trakcie urodzin nie brakuje zabawy czy tańca, więc takie rozwiązanie będzie przy okazji bardzo praktyczne, gdyż rzadko kiedy wszyscy goście siedzą cały czas na swoich miejscach.

Balony i napisy

Nie tylko najmłodsi, ale i wiele dorosłych już osób nie wyobraża sobie urodzin bez balonów. To element dekoracyjny, który wywołuje uśmiech na twarzach osób w każdym wieku i jednoznacznie kojarzy się z radosnymi wydarzeniami. Takie balony mogą mieć też różne kształty, na przykład z liczbą lat jakie kończy tego dnia dana osoba lub mogą być w kształcie literek i tworzyć jakiś tematyczny napis. Dobrym pomysłem są też ozdoby wiszące, w tym przede wszystkim girlandy, które prezentują się bardzo efektownie. Także na nich można przygotować specjalne życzenia czy jakiś inny okolicznościowy napis. Tego typu dekoracje można zawiesić nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, co będzie przy okazji sygnałem dla gości do którego lokum mają się kierować.

Serpentyny i drobne ozdoby

Chcąc jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter danej imprezy można sięgnąć po kolorowe serpentyny czy drobne ozdoby typu konfetti. To coś co przypadnie do gustu najmłodszym, ale sam moment ich wypuszczenia sprawi również frajdę osobom starszym. Na tego typu dekoracje można się zdecydować w szczególności, gdy mamy do czynienia z wyjątkowymi urodzinami, jak te w pierwszych latach życia, osiemnaste czy potem okrągłe, a więc trzydzieste czy też czterdzieste. Wbrew pozorom takie atrakcje jak konfetti wcale nie muszą kojarzyć się z wydarzeniami dla dzieci lub imprezą sylwestrową i warto zaadoptować je właśnie do takich okazji, a z pewnością będzie to stanowiło ozdobę takich urodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here