Jak złożyć wniosek o konto osobiste

Jak możesz założyć konto bankowe? W dzisiejszych czasach założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Może to zrobić każda pełnoletnia osoba, która do tego dysponuje zdolnością prawną oraz zdolnością do czynności prawnych – więcej na ten temat możesz przeczytać w kodeksie cywilnym.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że konto osobiste mogą otworzyć nawet osoby małoletnie, trzeba jedynie wypełnić stosowną dokumentację. Procedura złożenia wniosku o konto bankowe jest bardzo prosta i krótka, a do tego możesz to zrobić na kilka sposobów. Jeszcze kilka lat temu najwięcej kont było zakładanych podczas osobistej wizyty w placówce banku, obecnie natomiast rachunek otworzysz, nawet nie wychodząc z domu. W ten sposób ominiesz kolejki i zaoszczędzisz wiele czasu. Sprawdź, jak założyć konto osobiste online.

Jak złożyć wniosek o rachunek osobiste przez internet?

Pierwszym krokiem jest oczywiście otwarcie strony internetowej wybranego banku lub dedykowanej aplikacji, którą należy uprzednio pobrać na swojego smartfona. Następnie kliknij odpowiednią zakładkę lub przycisk, który służy do rozpoczęcia procedury zakładania konta. Po otwarciu właściwej podstrony trzeba uzupełnić niezbędne dane osobowe, potrzebny będzie też dowód osobisty. Ponadto program może poprosić cię o wypełnienie dodatkowych informacji dotyczących sposobu wykorzystania konta osobistego oraz zainteresowania innymi produktami bankowymi. W ten sposób w przyszłości oferta zostanie przygotowana w bardziej zindywidualizowany sposób, by odpowiedzieć na wszystkie twoje potrzeby. Ostatnim etapem składania wniosku jest decyzja, w jaki sposób podpiszesz dokumenty, czyli sfinalizujesz umowę. Możliwości zwykle jest kilka, np.:

  • podpisanie umowy w określonym oddziale banku,
  • podpisanie umowy dostarczonej przez kuriera,
  • weryfikacja podczas rozmowy wideo,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Wszystkie z wymienionych mają zarówno swoje dobre, jak i słabsze strony. Jeżeli mieszkasz w pobliżu placówki banku, możesz się do niej wybrać i podpisać umowę. Niektórzy natomiast bardzo cenią swój czas i wolą go przeznaczyć na inny cel, dlatego możesz zaczekać na przybycie kuriera. Decydując się na taki wariant, pamiętaj, że kurier może zweryfikować twoją tożsamość i poprosić cię o dowód osobisty.

Zatem podsumowując, procedura założenia konta osobistego składa się z trzech etapów:

  • złożenie wniosku,
  • weryfikacja danych i podpisanie umowy,
  • aktywacja.

Po zakończeniu procedury zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilkunastu dni otrzymasz kartę debetową. W niektórych przypadkach dostarczy ci ją kurier razem z dokumentami do podpisu. Zwróć uwagę, aby nie popełnić błędów podczas składania wniosku – do najczęstszych należą: podanie błędnych danych, wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta podpiętego pod innego dane czy wpisanie nieprawidłowego adresu do wysyłki. Gdyby jednak doszło do jakichkolwiek kłopotów, jak najszybciej skontaktuj się z doradcami banku, którzy pomogą rozwiązać zaistniałe problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here