Jak zacząć streamować na Twitch TV?

Rynek pracy w Polsce i na świecie zmienia się w coraz szybszym tempie, każdego roku pojawiają się nowe zawody i możliwości zarobku. Jak nie trudno zauważyć, tempo rozwoju zaczęło zwiększać się drastycznie od momentu powszechnej cyfryzacji i dostępności internetu dla każdego na całym świecie. Zawody takie jak informatyk czy programista są tak samo znane i poważane jak lekarz, czy prawnik. W miarę rozwoju rynku elektroniki i usług oferowanych dzięki dostępowi do internetu od niedawna pojawiły się bardzo zyskowne zajęcia takie jak youtuber, video-bloger czy streamer. Jest to nic innego jak prezentowanie treści wideo dla odbiorców, czyli tak zwanych widzów. Same filmy czy produkcje udostępniane są w większości przypadków darmowo, więc gdzie tu jakikolwiek zarobek?
W przypadku platformy YouTube, twórcy swoich kanałów osiągają dochód z reklam, które pojawiają się w trakcie trwania ich filmu. Innym sposobem zarabiania jest współpracowanie bezpośrednie z markami, które płacą naprawdę duże pieniądze za reklamę ich produktów.
W przypadku streamerów, poza wyżej wymienionymi sposobami na zarobek z treści przez nich prezentowanych jest funkcja wsparcia pieniężnego swojego ulubionego twórcy. Każdy widz będący na Live może wysłać Donate z komentarzem, który zazwyczaj jest czytany przez program głosowy.
Wszystko to brzmi dosyć prosto, ale jak streamować na twitchu?
Czego będziemy potrzebowali i jakimi cechami powinniśmy się wykazywać, aby odnieść sukces na tej platformie?
Przede wszystkim będzie potrzebny nam wysokiej klasy sprzęt z parametrami pozwalającymi nagrywać i przesyłać wideo i dźwięk najwyższej jakości, gdyż jest to teraz standardem. Kiedyś twórca mógł sobie pozwolić na nagrywanie treści telefonem, lecz w tym momencie na rynku jest przesyt autorów, którzy prześcigają się w jakości swoich produkcji. Nie zapominajmy także o jakości i prędkości naszego internetu, ta również powinna być na najwyższym poziomie. Często nawet najwyższy pakiet u naszego osiedlowego dostawcy nie będzie wystarczający, ale coraz częściej firmy wprowadzają specjalne oferty dla ludzi pracujących w internecie, wystarczy poszukać.
Jeżeli mamy już dobry komputer, kamerę i mikrofon powinniśmy się zastanowić nad tym, co i w jaki sposób chcemy pokazywać swoim przyszłym widzom. Oczywiście platforma Twitch skupia się przede wszystkim na prezentowaniu gier, więc nie mamy zbyt dużego pola manewru. Jednak musimy się czymś wyróżnić, dlatego ważny będzie sposób, w jaki to robimy i ciekawy pomysł na prowadzenie swojego programu. Jeżeli chodzi o nas samych, powinniśmy cechować się przede wszystkim otwartością na ludzi, charyzmą, którą kupimy sobie dużą publikę i co najważniejsze, cierpliwością. Ta ostatnia będzie nam potrzebna przede wszystkim na początku, kiedy to dopiero będziemy zbierać stałe grono odbiorców naszych treści. Bez odpowiedniej promocji na początku nie będzie łatwo, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i systematycznie włączać kamerę, mikrofon, aby dać widzom niezłą rozrywkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here