Jak nadać przesyłkę?

Każdy z nas w swoim życiu spotkał się z sytuacją, w której musiał wysłać paczkę.
Gdy robimy to pierwszy raz, w naszej głowie pojawia się pytanie jak nadać paczkę?
Jak zabrać się do tej czynności, i jaki środek transportu wybrać, aby nasza przesyłka trafiła do celu, w jak najszybszym czasie?
W chwili obecnej na rynku usług transportowych, oraz pocztowych istnieje bardzo wiele ofert, z których możemy skorzystać chcąc wysłać paczkę.
Warto przyjrzeć się dokładnie ofercie cenowej proponowanej przez przewoźnika, bowiem często spotkamy się z całkiem rozbieżnymi cenami za tę samą usługę.
W chwili obecnej wysłać paczkę możemy za pośrednictwem poczty, jak to było od dawien dawna, za pośrednictwem firmy kurierskiej, bądź przewoźników, którzy bazując na umowie zawartej z firmą kurierską, również przewożą przesyłki, ale po atrakcyjniejszych cenach, aniżeli te które wysyłane są firmą kurierską, w sposób bezpośredni.
Kolejnymi coraz bardziej popularnymi sposobami wysyłki przesyłek, jest ich nadanie za pośrednictwem paczkomatów, znanej sieci kiosków czy też popularnych małych sklepów spożywczych.
W wielu miastach spotkamy się również z tak zwanymi punktami nadań przesyłek, które umiejscowione będą w sklepach nie związanych z branżą transportową, tam również w bezpieczny sposób możemy przekazać nasza przesyłkę w celu wyłania.
Miejsca takie poznamy, po umiejscowionym w widocznym miejscu na sklepie, logo firmy za której pośrednictwem paczki są przewożone.
Jak można łatwo zauważyć, możliwości nadania przesyłek jest całkiem sporo.
Różnią się one jednak ceną, oraz sposobem nadania przesyłki.
W firmach kurierskich, w celu nadania przesyłki musimy złożyć zlecenia, drogą elektroniczną, bądź za pośrednictwem infolinii.
W zleceniu podamy konsultantowi dokładne dane skąd ma nastąpić odbiór przesyłki, oraz określimy dzień i przedział czasowy w jakim jesteśmy w stanie oczekiwać na kuriera.
Zlecenie po zarejestrowaniu, zostaje przekazane kurierowi i to on osobiście pojawi się u nas, w celu odbioru przesyłki.
Dobrze byłoby abyśmy mieli paczkę już zapakowaną, kurier na miejscu wypisze list przewozowy, który będzie dla nas potwierdzeniem nadania przesyłki i zabierze paczkę ze sobą w dalszą drogę.
Jeśli nie dysponujemy opakowaniem, możemy zaznaczyć to w momencie składania zlecenia, i poprosić o dostarczenie za dodatkową opłatą kartonu o wymiarach pasujących do naszej przesyłki.
Przesyłki wysyłane kurierem mają tę przewagę, że nie musimy z nimi wychodzić z domu w celu nadania, jest to szczególnie ważne przy przesyłkach o większych gabarytach.
W przypadku chęci wysłania paczki na poczcie, w kiosku czy też za pośrednictwem paczkomatu, musimy się z przesyłką udać do miejsca nadania już sami, jednak rodzaj wysyłki w ten sposób często charakteryzuje się mniejszymi kosztami, warto więc zdecydować, co dla nas w tej kwestii jest ważniejsze.
Niezależnie jakim środkiem transportu, nasza paczka wyruszy w dalszą drogę, zadbajmy o to aby była bezpiecznie zapakowana.
Zabezpieczmy wszystkie wrażliwe elementy przesyłki folią bąbelkową, a karton w wolnych miejscach wypełnijmy zgniecioną gazetą, zapobiegnie to przesuwaniu się przedmiotu wewnątrz przesyłki w czasie jej transportowania.
Jeśli wysyłamy kosmetyki, warto ich nakrętki zabezpieczyć dodatkowo taśmą klejącą, zapobiegnie to ewentualnemu rozlaniu produktu.
Gdy w naszych paczkach znajdują się towary kruche, które mogą łatwo ulec zniszczeniu, ubezpieczmy przesyłkę w momencie jej nadania, oraz poprośmy aby obsługa nakleiła na nią etykietę, z informującą o potrzebie szczególnego traktowania.
Często wiążę się to z dodatkową opłatą, ale jeśli towar jest wartościowy, warto to zrobić.
Większość firm oferuje doręczenie przesyłki już kolejnego dnia roboczego, wyślijmy więc nasza paczkę i oczekujmy że już kolejnego dnia znajdzie się w szczęśliwych rękach odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here