Jak mieć płaski brzuch?

Jednym z największych mankamentów ludzkiego wyglądu może być po prostu zbyt wysoka waga. O ile sama w sobie nie jest powodem do wstydu czy posiadania niskiej samooceny, tak duży i odstający brzuszek zdecydowanie obniża pewność siebie, bo zaburza całą prezencję człowieka. Narzekają na niego i kobiety, i mężczyźni. Panowie zwykle osiągają taki wizualny efekt poprzez regularne spożywanie piwa, którym uwielbiają raczyć się podczas wieczorów, gdy chcą odpocząć po całym dniu pracy. Kobiety z kolei są największymi miłośniczkami słodyczy, a nie da się ukryć, że te przepyszne przekąski niezbyt dobrze oddziałują na wagę czy właśnie kształt brzucha. A jak mieć płaski brzuch? Jak pozbyć się tych wszystkich boczków i fałdek, wyrobić sobie delikatne mięśnie i móc z dumą pokazywać go wszystkim wokół?

Bez wątpienia najważniejsza w tej kwestii będzie sama dieta. Nie można pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha wyłącznie z pomocą ćwiczeń fizycznych. Dlaczego? Ponieważ ćwiczenia takie jak brzuszki czy wszelkie ich wariacje powodują wyłącznie przyrost masy mięśniowej, jednakże nawet wyrobione mięśnie nie zostaną uwidocznione, skoro będzie je przykrywać warstwa tłuszczu. Ćwicząc i jednocześnie nie dbając o swoją dietę, można osiągnąć wręcz odwrotny efekt. Mięśnie budują się tuż pod tkanką tłuszczową i ogólnie nie są widoczne, ale mogą sprawiać, że brzuch będzie wydawać się jeszcze większy. Zamiast układać sobie od samego początku wymagające plany treningowe, lepiej skupić się na samej diecie. Nie ma innego wyjścia z tej sytuacji – chcąc zrzucić zbędne kilogramy z jakiejkolwiek partii ciała, należy po prostu lepiej się odżywiać. Czasem kilka prostych zmian wprowadzonych do diety w zupełności wystarcza. Zamiast popijać standardowe posiłki gazowanymi i dosładzanymi napojami, zawierającymi dodatkowo liczne konserwanty i barwniki, lepiej postawić na zwykłą wodę, która zdecydowanie najlepiej nawadnia organizm i przy okazji usuwa z niego toksyny i zanieczyszczenia, a także wspiera pracę układu metabolicznego. Tłuste mięsa (przede wszystkim wieprzowinę) wystarczy zastąpić drobiem, indykiem lub rybami. W każdym posiłku spożywanym na co dzień powinna też pojawić się jak największa ilość warzyw i owoców. To produkty dostarczające niewielkiej dawki kalorii, a doskonale nasycające apetyt, wypełniające żołądek i kryjące w sobie spore wartości odżywcze. Wiedząc już, jak mieć płaski brzuch przy pomocy dobrze zbilansowanej diety, można dołączyć do niej aktywność fizyczną. Treningi cardio, wykonywane przy umiarkowanym tętnie, pozwolą na szybsze zrzucanie zbędnych kilogramów, a ćwiczenia siłowe wzmocnią mięśnie brzucha, które odkryte w dalszym czasie zaprezentują się niesamowicie.

Nie każdy z natury może pochwalić się idealnie płaskim brzuchem. Zła dieta, brak ruchu i siedzący tryb życia doprowadzają ludzi do nadwagi i otyłości, przez które ciało przestaje dobrze się prezentować. Z problemami z wagą można jednak szybko zawalczyć, aby ostatecznie poprawić prezencję swojego brzucha, czyli go po prostu wyszczuplić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here