Jak ciekawie oprawić swoje papierowe zdjęcia?

0
1921

Żyjemy w dobie fotografii cyfrowej, która towarzyszy nam na każdym kroku. Aparat fotograficzny mamy nawet w telefonie, dlatego też na co dzień robimy tysiące zdjęć. Olbrzymie ich kolekcje, często nieposegregowane i zapomniane zalegają na naszych komputerowych dyskach lub kartach pamięci. Warto więc zdecydować się na wywołanie zdjęć i odpowiednią ich oprawę.

Jak ciekawie oprawić swoje papierowe zdjęcia?

Pięknie oprawione zdjęcia często stanowią niezwykle ciekawą ozdobę naszego mieszkania i pomagają w prosty sposób zaaranżować je na nowo. Dzięki temu możemy uzyskać wyjątkową atmosferę w naszym domu, która wprawi nas w przyjemny nastrój. Osobista wystawa rodzinnych fotografii, z całą pewnością wywoła w nas falę ciepłych uczuć i każdego dnia będzie dostarczała nam siły i energii do działania. Nasz dom to wyjątkowe miejsce na Ziemi, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie, przytulnie i miło. Dlatego też taka szczególna ekspozycja z pewnością nam w tym pomoże.

Poza tym podczas rodzinnych spotkań bardzo miło wspomina się wcześniejsze lata i wspólnie spędzone momenty z życia i miejsca, które razem odwiedziliśmy. Zawsze takie wspomnienia przywołują te niepowtarzalne chwile i pozwalają na ponowne ich przeżycie. Jeśli więc chcesz zwrócić uwagę na swoją fotograficzną kolekcję, to musisz pomyśleć o odpowiedniej oprawie. Oczywiście może to być klasyczny album na zdjęcia z foliowymi koszulkami, fotoksiążka albo efektowne ramy.

Jeżeli chodzi o ramki na zdjęcia to odpowiednio dobrane, same w sobie mogą stanowić niesamowitą ozdobę naszego domu. Obecnie w sklepach dostępnych jest mnóstwo ramek w różnorodnych kształtach i w wielu ciekawych kolorach. Wśród nich znajdują się np. ramki w kształcie serca, koła, elipsy lub nawet kilku połączonych ze sobą prostokątów, które tworzą jedną ramę. Poza tym na większą ilość zdjęć można wybrać multiramki albo ramki galeryjki. Oczywiste jest, że oryginalny kształt bardziej skupia uwagę i dlatego też mocniej przyciąga wzrok odbiorców. Jeśli jednak preferujesz minimalizm, to odpowiednie będą tradycyjne drewniane lub metalowe ramy, w stonowanych barwach. W takich wnętrzach równie dobrze prezentują się efektowne, większe ramy w intensywnym np. czerwonym kolorze, który skutecznie ożywi, urządzone np. w monochromatycznych kolorach pomieszczenie.

Oprawiając swoje zdjęcia, warto także pomyśleć o odpowiednim passe-partout, ponieważ wówczas Twoje fotografie będą prezentowały się bardziej elegancko i stylowo. Można zakupić gotowe passe-partout lub stworzyć je samodzielnie, ze specjalnego, bezkwasowego papieru.

Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here