Fryzury na co dzień i od święta

Dzięki umiejętności wykonywania różnych fryzur, możemy zmieniać się bez konieczności dokonywania radykalnych zmian jak obcięcie włosów czy ich farbowanie.
Wiele prostych ale i tych bardziej skomplikowanych uczesań wyczarujemy samodzielnie w domu. Na co dzień większość posiadaczek prostych włosów marzy o seksownych lokach, podczas gdy posiadaczki loków, codziennie walczą z nimi kremami prostującymi i prostownicą do włosów. Tak już chyba mamy, ze marzymy właśnie o tym czego nam natura poskąpiła.
Zatem jak zrobic loki jak z katalogu fryzur? Zależy czy chcemy drobne loczki , miękkie fale, a może szalone afro. Dowiedzmy się jak zrobic loki z efektem wow i dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy.
Na początek warto zaopatrzyć się w cienką, dobrej jakości prostownicę do włosów i nasze ulubione kosmetyki do stylizacji i utrwalania fryzur.
Na włosach półdługich pokusić możemy się o wykonanie loków w stylu retro, fryzura pasuje idealnie osobom o kształcie twarzy podłużnej i trójkątnej. Natomiast romantyczne beach waves wykonamy na włosach długich. Jest to doskonała propozycja dla osób posiadających kwadratowy i okrągły kształt twarzy.
Robiąc loki prostownicą, musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które obowiązują nas także przy prostowaniu włosów. Koniecznie pamiętajmy, aby używać prostownicę na suche włosy i przeciągać przez nią pasmo jednym płynnym ruchem. Dopilnujmy aby trwało to kilka sekund. Mocno rozgrzana prostownica może spalić włosy, gdy jest trzymana na nich zbyt długo, a na pewno wysusza je i niszczy. Mocno skręcone loki uzyskamy, przygotowując do kręcenia wąskie pasma, o szerokości 2 cm do 3 cm. Jeśli chcemy wykonać delikatniejsze fale, wystarczy rozdzielić włosy na troszkę szersze pasma. Gotowe loki utrwalmy za pomocą dobrego kosmetyku. Wybierzmy kosmetyk który podkreśli skręt włosów i dobrze utrwali fryzurę. Dobry kosmetyk jest bardzo pomocny w przypadku osób z prostymi i mocno opornymi na stylizację włosami. Pamiętajmy, aby przede wszystkim dbać o zdrowie naszych włosów które gwarantuje ich piękny wygląd. Nie wykonujmy tej stylizacji zbyt często, aby nie uszkodzić włosów zbyt częstym przegrzewaniem.
Jeśli chcemy zaoszczędzić naszym włosom gorącej temperatury, możemy zdecydować się na użycie tradycyjnych wałków lub papilotów. Na wałki lub papiloty nawijamy wilgotne pasma włosów, a następnie pozostawiamy włosy do wyschnięcia. W przypadku papilotów najlepiej użyć ich na noc i położyć się w nich spać. Rano piękne loki będą gotowe. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy szybko wyczarować nasze loki, możemy użyć wałków termicznych. Wystarczy nałożyć je na kilkanaście minut, by uzyskać ładnie skręcone loki. jednak w tym przypadku ponownie narażamy włosy na działanie wysokiej temperatury.
Oczywistym wyborem w przypadku loków może być także lokówka. Mamy ogromny wybór lokówek na rynku. Są spiralne, cienkie, grube, prostokątne, okrągłe, automatyczne i inne. Kształt lokówki decyduje o kształcie loków, więc wybór właściwej lokówki jest bardzo istotny. Wybierzmy wiec taką, jakie loki najczęściej chcemy nosić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here