Zapach naszego ciała może być przyjemny albo i nie. W każdym razie wiele mówi o naszej kondycji zdrowotnej, gdyż to w nim zawiera się informacja chociażby o naszych hormonach. Również pot, który wydziela nasza skóra może nas poinformować co się dzieje z naszym ciałem. Dowiedz się więcej, co zapach mówi o twoim zdrowiu!
Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zapach-ciala-co-mowi-o-twoim-zdrowiu/
Zapach potu
Zapach potu zależy od wielu czynników, którymi mogą być stres, poziom hormonów, choroby lub różne leki. Do zmiany zapachu potu może się przyczynić również dieta. Substancje odżywcze, która dostarczamy do swojego organizmu wraz z pokarmem po przejściu procesu metabolizmu są wydalane z organizmu m.in. właśnie z potem i decydują również o jego zapachu.
Zapach potu nie jest stały i zmienia się pod wpływem różnych czynników.
Co jeść by pot nie śmierdział?
Chcąc poprawić zapach potu możemy w swojej codziennej diecie unikać pewnych produktów, które wydzielają związki siarki, enzymy, które nie ulegają rozkładowi oraz są wydalane z potem w stanie nienaruszonym. Wówczas powinniśmy zrezygnować ze spożywania cebuli, czosnku oraz brokułów.
Nie powinno się również spożywać konserwantów i sztucznych barwników, gdyż zawarte w nich sztuczne barwniki oraz dodatki aromatyzujące zmieniają się w procesie trawienia w substancje, które mogą stanowić źródło przykrego zapachu.
Pot a zapach skóry
Zapach potu zależy od naszej diety. Ten wydzielany przez gruczoły potowe jest bezwonny, jednakże procesy, które zachodzą na powierzchni skóry decydują o powstawaniu nieprzyjemnej woni lub neutralnej.
Zapach naszego potu to wynik aktywności mikroorganizmów, które znajdują się w skórze. To właśnie one przyczyniają się do rozkładania tłuszczów, cukrów i białek i innych substancji, które są wydzielane przez gruczoły potowe.
W związku z tym to co jemy decyduje o tym, w jaki sposób nasz pot będzie pachniał lub śmierdział. A to z kolei przekłada się na zapach naszego ciała.
Przeczytaj też: http://babiniec-cafe.pl/nie-obgryzaj-paznokci/