Ulga dla dawców krwi

Każda zdrowa osoba powinna oddawać krew. Z tego tytułu będziesz mieć ulgę. Nie musisz oddawać nie wiadomo jaką ilość. Nawet jedna wizyta w roku upoważnia Cię do ulgi podatkowej. Została ona stworzona właśnie po to, aby zachęcać osoby takie jak Ty do oddawania krwi. Możesz komuś pomóc, za parę lat dzięki czerwonej książeczce Honorowego Dawcy Krwi będziesz mieć pierwszeństwo w aptece i w kolejce do lekarza. Wiele miast oferuje darmową komunikację dla Honorowych Dawców Krwi. Jest to wygodne zwłaszcza w dużych miastach, gdzie wiecznie są korki w godzinach szczytu. Gdy pracujesz w centrum miasta możesz zostawić samochód w miejscu, gdzie korki są rzadkością. Nie wiem jak sytuacja wygląda w Warszawie, bo najkorzystniej byłoby przesiąść się do Metra. W innych miastach lepiej wybrać tramwaj. Z łatwością unikają one korków, dzięki osobnym trasom, po których nie poruszają się samochody. Jeżeli jednak w Twoim mieście kursują jedynie autobusy i poruszają się tak jak samochody, to oszczędź sobie kłopotu. Zastanów się czy nie będzie szybciej część trasy pokonać pieszo. Już miałem taką sytuację, gdy szybciej było przejść pieszo 10 kilometrów niż pojechać autobusem. W każdym mieście są takie miejsca, gdzie lepiej się nie pchać, jeżeli pracujesz w okolicach takiego, poważnie zastanów się czy opłaca Ci się parkować tak blisko i tracić dodatkowe minuty na wydostanie się z pracy. Przecież nikt Ci za to nie płaci. Masz płacone za pracę, więc podróż z niej i do niej musi Ci się kalkulować.

Oczywiście od razu pojawia się pytanie, jaki pit wypełnić aby ulga została policzona. Tak naprawdę to każdy. Polecam Ci program e-deklaracje, jest wyjątkowo intuicyjny. Wystarczy jedynie uzupełnić pola, wybrać odpowiedni urząd skarbowy. System wszystko obliczy. Sam podpowiada w których miejscach znajdziesz to czego aktualnie szukasz. Jeżeli jesteś miłośnikiem technologii nie będziesz miał problemów z tym programem. Wystarczy czytać podpowiedzi i za jakiś czas sam będziesz podpowiadać innym jak poprawnie wypełniać pity.

Jest też możliwość, aby PIT wypełniał Urząd Skarbowy na podstawie danych, które zostały przesłane od pracodawcy. Nie mam niestety pojęcia jak to się ma do ulg. Mając jednak pewne doświadczenia z urzędami bałbym się powierzyć im wypełnienie mojego PITa. Podejrzewam, że i tak wiązałoby się to z obecnością w Urzędzie. Już wolę zrobić to samodzielnie poprzez program e-deklaracje. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby wezwano mnie do poprawienia czegokolwiek a wypełniam PITy w ten sposób od kilku lat. W międzyczasie wymieniłem również komputer a dane ze starego straciłem. Jednak zawsze pamiętam o tym aby zarówno Urzędowe Potwierdzenie Odbioru jak i sam PIT zapisywać chociażby na poczcie. Ważne żeby było to miejsce, do którego możemy powrócić. Mamy XXI wiek, teraz wszyscy trzymają wszystko w “chmurze”. Dla pewności można też dane trzymać na osobnym zewnętrznym nośniku, a jak ktoś bardzo potrzebuje to i może sobie wydrukować, chociaż osobiście nie widzę takiej potrzeby. Mimo wszystko lepiej chronić środowisko u drukować jak najmniej papieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here