jakie właściwości ma magnez?
fot. Pexels.com

Magnez to pierwiastek słynący ze swoich uspokajających właściwości. Często po niego sięgamy, gdy przechodzimy przez stresujące sytuacje. Jakie inne korzyści zdrowotne ma magnez?

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/magnez-korzysci-zdrowotne/

Magnez – multifunkcyjne działanie

Magnez jest wszechobecny – pierwiastek występuje w wodzie, ziemi, florze, faunie i nawet w nas, ludziach. Spełnia w naszym organizmie wiele ważnych funkcji. Magnez wspomaga między innymi pracę mózgu i układu nerwowego. Odpowiada także za właściwe działanie mięśni oraz regulację ciśnienia tętniczego. Mimo tego, że magnez znajduje się w organizmie człowieka, trzeba go także przyjmować z zewnątrz, aby uniknąć niedoborów szkodzących zdrowiu. Mężczyźni powinni spożywać od 400 do 420 mg magnezu dziennie, a kobiety od 310 do 320 mg. Pierwiastek w dużych ilościach znajduje się w produktach spożywczych takich jak tłuste ryby, czekolada z dużą zawartością miazgi kakaowej, orzechy, szpinak, awokado, pestki dyni i pokrzywa. 

Korzyści wynikające z suplementacji magnezu

Magnez znany jest przede wszystkim ze swoich uspokajających właściwości. Pierwiastek spełnia jednak więcej funkcji, które są dobroczynne dla naszego zdrowia. 

  • Wpływa na psychikę – magnez usprawnia pracę mózgu, poprawia nastrój i dodaje życiowej energii.
  • Walczy z cukrzycą – a konkretnie z tą typu 2. Osoby z niskim poziomem magnezu w organizmie częściej chorują na cukrzycę. Odpowiednia suplementacja reguluje cukier we krwi i zmniejsza dolegliwości związane z cukrzycą typu 2.
  • Normuje ciśnienie krwi – magnez pomaga zbić ciśnienie osobom chorującym na nadciśnienie tętnicze i utrzymywać je na właściwym poziomie.
  • Niezawodny przy migrenach – wykazano, że osoby chorujące na napadowe bóle głowy mają zazwyczaj niski poziom magnezu w organizmie. Pierwiastek koi stany migrenowe, dlatego warto go suplementować.
  • Łagodzi PMS – magnez powinny przyjmować kobiety, które co miesiąc cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Potrafi on złagodzić objawy PMS i zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie.

Zobacz także: http://babiniec-cafe.pl/blonnik-pokarmowy-cenny-skladnik-diety/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here