Kosmetyki organiczne – dlaczego warto je stosować?

Codziennie pochłaniamy z otoczenia toksyny, które szkodliwie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Znaczna część z nich pochodzi właśnie z kosmetyków. Badania wykazują, że substancje takie, jak parabeny, ftalany, trikolosan czy oksybenzon, które wchodzą w skład popularnych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych (takich jak mydła, kremy, szampony do włosów i inne), bezpośrednio ingerują w układ hormonalny człowieka. A jednak mało, kto zmienia swoje nawyki związane z codzienną pielęgnacją. Marka Mohani to producent organicznych kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Dowiedz się, dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki i już dzisiaj zadbaj o swoje piękno.

Kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne, zwane także kosmetykami bio, mają dodatkowy atut – powinny być przynajmniej w 90% wyprodukowane ze składników naturalnych pochodzenia organicznego – a więc np. z kontrolowanych upraw organicznych. Oznacza to, że surowce, z których są robione, produkowane są bez użycia nawozów sztucznych, pestycydów, GMO lub innych sztucznych substancji chemicznych. Mohani to produkty wytworzone w większości z naturalnych składników, dzięki czemu zapewniają skuteczną i bezpieczną pielęgnację skóry.

  1. Bezpieczne składniki

W certyfikowanych kosmetykach ekologicznych, organicznych i naturalnych nie ma szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na funkcjonowanie naszej skóry. Dlatego sięgając po kosmetyki Mohani unikasz stosowania niebezpiecznych składników, które mogą mieć szkodliwy wpływ nie tylko na Twoją skórę, ale też zdrowie.

  1. Mniejsze ryzyko podrażnień

Chociaż kosmetyki naturalne nie zawsze są kosmetykami hypoalergicznymi, to i tak ich stosowanie wiąże się z mniejszym ryzykiem alergii i podrażnień, niż stosowanie kosmetyków drogeryjnych. Wynika to z tego, że kosmetyki organiczne zawierają zdecydowanie mniej substancji chemicznych, które mogą podrażniać naturalną barierę ochronną skóry, a także powodować wysypki czy pieczenie.

  1. Wartości ekologiczne

Kolejnym ważnym założeniem kosmetyki naturalnej, poza stosowaniem składników bezpiecznych dla skóry, jest szacunek dla środowiska naturalnego. Opakowania kosmetyków organicznych produkowane są z surowców wtórnych, dzięki czemu nadają się do recyklingu. Dodatkowo składniki, z których powstają kosmetyki Mohani pozyskuje się w sposób przyjazny dla środowiska, w naturalnych warunkach ich wzrostu, bez zbędnej ingerencji człowieka i maszyn. Istotne jest również to, że kosmetyki naturalne są przyjazne zwierzętom – nie są testowane na zwierzętach i w większości przypadków, do ich produkcji, nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego.

Podsumowanie

Stosowanie kosmetyków Mohani to również gwarancja skuteczności. Aktywne substancje roślinne stanowiące podstawowe składniki kosmetyków naturalnych wykazują się skutecznym działaniem i wspierają naturalne procesy zachodzące w Twojej skórze. Dzięki temu, że czasami na efekty musimy trochę poczekać, to jednak nasza skóra ma szansę funkcjonować zgodnie z jej naturalnym rytmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here