Co w modzie wraca do łask?

0
3027

Pewne przedmioty, co do których mogłoby się wydawać, że już dawno wyszły z mody, wracają w ostatnich latach do mody. Dzieciaki chodzą po ulicach z walkmanami i wręcz zabijają się o kasety magnetofonowe, nastolatki wyszukują ubrań z lat ’80 oraz ’90, a dorośli ludzie eleganckich dodatków, takich jak zegarki kieszonkowe, które pozwolą im na wzmocnienie swojego indywidualnego stylu. Sprawia to, że na polskich ulicach jest coraz ciekawiej i widać większe zróżnicowanie niż do niedawna, co z pewnością jest czymś dobrym. Czemu się tak jednak dzieje?

Powrót starej szkoły elegancji

Choć jeszcze do niedawna dopuszczalnym strojem stawał się garnitur wraz z białymi trampkami, to w ostatnim czasie widać zdecydowany odwrót od tego typu brewerii. W cenie są prążkowane garnitury, marynarki w drobną kratę, plisowane sukienki oraz spódnice oraz klasyczne dodatki. Jednym z nich może być zegarek kieszonkowy, który nosi się w kieszeni kamizelki lub marynarki na pasującym do niego łańcuszku, który utrudnia zgubienie chronometru.

Zegarki kieszonkowe, tak jak i wszystkie inne czasomierze, występują w najprzeróżniejszych typach i stylach. Pojawiają się nawet modele sportowe, które zamiast łańcuszka posiadają elastyczną gumkę, którą można przypiąć do sportowego stroju. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, a najważniejsze jest, żeby wybierać stosownie do swojego własnego stylu. Nic na siłę. Ktoś, kto na co dzień nie nosi smokingu, może się czuć po prostu źle ze zbyt eleganckim zegarkiem i rzucającym się w oczy zegarkiem.

Ważna jest firma i jakość wykonania

Dlatego kupując zegarek kieszonkowy powinniśmy się kierować dokładnie tymi samymi parametrami, co w przypadku zegarka naręcznego. Najlepiej jest zdać się na sprawdzoną i istniejącą od długiego czasu na rynku firmę, która stosuje znane i dobre mechanizmy, na przykład kwarcowe. Poszczególne podzespoły też powinny pochodzić od sprawdzonych dostawców, którzy cieszą się w swoim środowisku doskonałą renomą. Do wyboru są czasomierze mechaniczne, które należy nakręcać każdego dnia, ale i takie, które działają na klasyczne płaskie baterie.

Dobre zegarki kieszonkowe powinny być trwałe, mieć wieloletnią gwarancję, a ich części muszą być ze sobą porządnie spasowane, by nie rozpadły się po kilku dniach noszenia. Dlatego nie warto kupować tanich podróbek, żeby tylko zabłysnąć w towarzystwie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest odłożenie za jakiś czas sumy potrzebnej, żeby kupić zegarek, który nie tylko będzie służyć nam do końca życia, ale będzie mógł zostać przekazany w prezencie synowi lub córce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here