Zabieg laserem frakcyjnym

Osoby żyjące w dwudziestym pierwszym wieku mogą cieszyć się z osiągnięć naukowców w zakresie urządzeń technicznych oraz medycznych. Jednym z takich wynalazków jest laser frakcyjny CO2, który służy przeprowadzaniu zabiegów odmładzających oraz usuwaniu przebarwień, rozstępów, blizn, a także innych niepożądanych defektów skóry. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 mogą zostać przeprowadzone na dekolcie, szyi, twarzy, dłoniach, plecach oraz brzuchu. Jego zaletą jest długotrwały efekt, w przypadku skorzystania z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto jest zapoznać się z tym, czym jest laser frakcyjny CO2. Urządzenie jest uważane za jedno z najbardziej rozwiniętych, dopracowanych oraz zaawansowanych technicznie odkryć medycyny estetycznej oraz dermatologicznej. Celem jego opracowania były zabiegi służące poprawie wyglądu, poprzez regenerację skóry, wygładzenie zmarszczek, a także likwidację blizn, rozstępów i przebarwień. Jego działanie opiera się na podziale promienia na mniejsze części, a także rozprowadzeniu w skórze, na grubości do trzech milimetrów.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 wywołuje mikrouszkodzenia, które z kolei pobudzają komórki skóry do pracy oraz regeneracji. Najczęściej jest on wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, plecach oraz dłoniach. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 mogą mieć różne cele, z czego najczęściej jest on stosowany do odmładzania skóry oraz wygładzania zmarszczek. Inne zastosowania to usuwanie blizn, przebarwień oraz rozstępów, a także poprawa jędrności skóry.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 dają długotrwałe efekty. Są one wykonywane w okresie jesienno-zimowym (zazwyczaj od września) i wymagają wcześniejszego przygotowania latem poprzez wcieranie kremów z kwasami lub retinolem.

Naświetlania są dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, chcącym poprawić swój wygląd poprzez wzmocnienie elastyczności skóry, pobudzenie produkcji kolagenu, a także przyspieszenie procesu gojenia się ran. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 są zalecane w przypadku występowania zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie oraz wokół twarzy, braku elastyczności skóry, rozszerzonych porów, blizn, rozstępów, przebarwień.

Istotnym jest aby przed zabiegiem została przeprowadzona rozmowa w formie wywiadu, podczas której lekarz pozna szczegóły dotyczące stanu zdrowia pacjenta oraz pozna jego oczekiwania odnośnie zabiegu. Spotkanie służy również dostarczeniu wszelkich niezbędnych informacji dotyczących postępowania przed oraz po zabiegu.

Przebieg samego zabiegu jest dość prosty. Na początku skóra jest kompleksowa oczyszczana i dezynfekowana, w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń. Po odpowiednim skalibrowaniu lasera rozpoczyna się naświetlanie. Proces polega na przebiciu jednej czwartej powierzchni skóry promieniami, na głębokość do trzech milimetrów. Ze względu na poczucie dyskomfortu spowodowanym mrowieniem skóry, niektórzy pacjenci decydują się na znieczulenie, które jest aplikowane w formie maści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here