czekolada
fot.: pexels.com

Czekolada jest jednym z najbardziej lubianych słodyczy większości ludzi na całym świecie. Właśnie dlatego mówi się o niej, że jest słodkim narkotykiem. Oprócz cudownego smaku, potrafi poprawić nastrój oraz dodać energii. Jakie jeszcze ciekawe właściwości ma czekolada?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/czekolada-jak-plastelina-sprawdz-5-pomyslowych-sposobow-jak-uzywac-czekolade-plastyczna-w-kuchni/

Wartości odżywcze czekolady

Najbardziej naturalna odmiana czekolady, czyli gorzka jest bogata w cenne dla zdrowia substancje. Należą do nich węglowodany, magnez, żelazo, niacyna, teobromina, fenylotylamina oraz flawonoidy. Dzięki tym składnikom, czekolada stanowi dla mózgu podstawowe źródło energii, wspomaga produkcje czerwonych krwinek, stymuluje układ nerwowy, zwiększa odporność na infekcje i wiele innych.

Jeżeli chodzi o czekoladę mleczną oraz białą, ze względu na dodatek skondensowanego mleka, bogata jest w białko, która stanowi istotny czynnik przy wzroście i regeneracji organizmu. Tego rodzaju odmiana czekolady, zawiera także wapń, który jest ważny dla sprawności mięśni i prawidłowego funkcjonowania systemu nerwowego.

Skutki uboczne czekolady

Oczywiście, nie może być tak słodko. Pomimo wielu pozytywnych aspektów, czekolada ma także swoje ciemne oblicze. Nadmierne spożywanie czekolady może prowadzić do powstawania migren, pogorszenia samopoczucia kobiet w trakcie napięcia przedmiesiączkowego, wywoływać zgagę i zaparcia.

Jak się okazuje, lista skutków ubocznych wynikających ze spożywania czekolady jest naprawdę długa. Ten rodzaj słodyczy z pewnością nie będzie odpowiedni dla osób, które prowadzą mało aktywny tryb życia lub cierpią na choroby nerek czy pęcherza moczowego.

Warto pamiętać także o tym, że czekolada jest niezwykle kaloryczna. Jedna tabliczka czekolady, może bowiem posiadać około 500kcal. Jak więc można zauważyć, jest to równowartość jednego ze spożywanych w ciągu dnia posiłków.

Przeczytaj też: http://babiniec-cafe.pl/jak-trwale-pozbyc-sie-nalogow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here