Trwały manicure

Zwykły klasyczny lakier nie utrzymuje się na paznokciach zbyt długo i wie o tym bardzo dobrze każda kobieta. Już po paru dniach zaczyna odpryskiwać, a czasem dzieje się tak na drugi dzień od wykonania manicure’u – zwłaszcza u pań, które dużo prac robią swoimi dłońmi. Cena lakieru wbrew pozorom nie ma większego wpływu na jego trwałość. Nawet najlepsze i najdroższe produkty przeznaczone do malowania paznokci potrafią odpadać od płytki, kruszyć się i odbarwiać. Marząc o rzeczywiście wytrzymałym manicurze, warto pomyśleć o wykonaniu sobie hybryd bądź założeniu żeli. Są to dwa sposoby, dzięki którym można w skuteczny i efektywny sposób ozdobić swoje paznokcie.

Dawniej to właśnie żele były najpopularniejsze i najmodniejsze. Mają one swoje niewątpliwe zalety. Dzięki nim można przedłużyć płytkę paznokcia i nadać jej zupełnie dowolny kształt. Kobiety, które mają tendencję do łamania swoich paznokci będą tą metodą zachwycone. Nie muszą już usiłować zapuszczać swojej naturalnej płytki, skoro mogą wzmocnić ją i przedłużyć z pomocą żelu. Najlepiej taki zabieg przeprowadzić w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub gabinecie urody, ponieważ źle nałożony żel będzie niszczyć naturalne paznokcie, powodować ich szybsze łamanie się i rozdwajanie. A jak zdjąć żel z paznokci? W celu usunięcia go z płytki również wystarczy udać się do odpowiedniej kosmetyczki bądź stylistyki paznokci. Samodzielnie wykonywanie tego typu zabiegów nie jest bowiem mądre, ani rozsądne. Mało która kobieta, niemająca w tej dziedzinie doświadczenia, potrafiłaby bowiem zrobić to dobrze – nawet mając jasną instrukcję.

Żele coraz bardziej odchodzą jednak w niepamięć, gdyż zastępowane są manicure’m hybrydowym. Aktualnie jest to najmodniejszy zabieg umożliwiający wystylizowanie paznokci. Hybrydy są przede wszystkim niesamowicie trwałe. Utrzymują się na płytce średnio od dwóch do nawet czterech tygodni, o ile zostaną prawidłowo wykonane. Oczywiście już po tych trzech tygodniach na paznokciach pojawia się spory odrost i naturalna płytka zaczyna wydostawać się spod lakieru, ale w takim przypadku wystarczy ściągnąć stare hybrydy i nałożyć nowe. Zabieg, podobnie jak w przypadku paznokci żelowych, najlepiej przeprowadzać w profesjonalnych zabiegach, choć jego samodzielne wykonanie też jest jak najbardziej możliwe. W wielu sklepach kosmetycznych i specjalistycznych marketach sprzedających produkty przeznaczone do wykonywania paznokci hybrydowych można dostać gotowe zestawy niezbędnych narzędzi i preparatów. Składają się one z kilku lakierów kolorowych, bazy, utwardzacza, pilnika, płynów do ściągania hybrydy oraz dodatkowych elementów. Z ich pomocą można wykonać pełny i perfekcyjny manicure. Wystarczy odrobina nauki.

W dzisiejszych czasach już mało która kobieta korzysta z klasycznych i standardowych lakierów do paznokci. Nie utrzymują się one zbyt dobrze na płytce, dlatego uzyskanie z ich pomocą perfekcyjnie wyglądającego manicure’u wymagałoby niemalże jego codziennego wykonywania. A mało która kobieta ma na to czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here