Stemple - pomysł na kreatywną zabawę dla dziecka

Kolorowanie i malowanie to forma rozrywki, po którą najchętniej sięgają przedszkolaki. Na rynku dostępnych jest wiele książeczek z obrazkami do kolorowania, a kredki, flamastry i różnorodne pisaki niewątpliwie zachęcają do tego, aby wyżej wspomnianym nadawać nowego wyglądu. Jak się jednak okazuje pomimo tej różnorodności i tak w końcu przychodzi moment, kiedy dziecko odczuwa znudzenie. Jak zatem temu zaradzić? O tym powiemy sobie właśnie w tym artykule.

Pomysły na kreatywną zabawę dla dzieci

Dobrym pomysłem na to aby rozgonić nudę, a jednocześnie zachęcić dziecko do twórczej zabawy są stemple. Niegdyś wyżej wspomniane wykonywało się samodzielnie przy użyciu ziemniaka, na którym wykrawano wzorek, maczano w farbie i odbijano na kartce papieru. Obecnie rynek postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców, jak i małych klientów i stworzył stempelki o różnorodnych wzorach, a także wielkości. Najpopularniejszymi szablonami, które prezentują stemple są między innymi zwierzęta oraz roślinność. Oczywiście na rynku dostępnych jest znacznie więcej motywów, w związku z czym nie występują praktycznie żadne utrudnienia w tym, aby znaleźć taki, który będzie odpowiadał zainteresowaniom malucha.

Nie tylko zabawa, ale również i nauka

Jak się okazuje stemple mogą służyć nie tylko do zabawy, ale również i do nauki. W związku z tym warto dokonać zakupu tych z literkami czy cyframi. Dzięki temu, dziecko podczas zabawy będzie mogło opanować alfabet oraz nauczy się liczyć. Ponadto, dysponując wyżej wspomnianymi, istnieje możliwość układania słów, a nawet całych zdań lub prostych działań matematycznych, co także wspomaga naukę oraz rozwój dziecka. Co istotne, stosując stempelki dzieci już od najmłodszych lat mogą przyswajać wiedzę podczas zabawy. Dzięki nim mają możliwość nauczenia się rozpoznawania zwierząt i roślin, przy okazji miło spędzając czas. Stempelki rozwijają kreatywne myślenie u dziecka oraz jego wyobraźnię. Ponadto, zachęcają również do wykonywania prac plastycznych, a te znowu wpływają na rozwój zdolności manualnych i ćwiczenie ręki. Dobrą informacją jest też to, że świetnie sprawdzają się jako wsparcie w nauce języków obcych.

Jak sami widzimy, stemple to zarówno świetny sposób na zapewnienie dziecku rozrywki jak i ułatwienie nauki. Wyżej wspomniane mogą być także wykorzystywane do oznaczania książek i zeszytów naszej pociechy. Ponadto wybierając opcję stempelków motywujących, mamy możliwość nagradzania naszego podopiecznego za postępy w nauce lub dobre zachowanie, co niewątpliwie skłoni je do dalszego działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here