Salon w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesny styl od kilku lat święci triumfy w aranżacjach wnętrz. Zgodnie z nim urządza się kuchnie, jadalnie, sypialnie, biuro i oczywiście salony. Ale… czym on właściwie jest? Co go charakteryzuje? Po jakie meble do salonu sięgać, by zgodnie z nim urządzić nasze wnętrze?

Czym jest styl nowoczesny?

Zacznijmy od podstaw. Czym się charakteryzuje styl nowoczesny we wnętrzach? Najprościej mówiąc minimalizmem, funkcjonalnością, prostotą i niewielką ilością dekoracji. Opiera się on na kontrastach – zarówno w kwestii barw, faktur, jak i materiałów. Oczywiście nie możemy sobie pozwolić na całkowity miszmasz – chodzi o to, aby wybrać jeden bądź dwa kolory przewodnie. W stylu nowoczesnym doskonale sprawdzą się połączenia bieli i czerni, szarości z żółtym, szarości z czerwienią czy kremowego z czekoladowym brązem. Wnętrza w stylu nowoczesnym dają poczucie komfortu, przestrzeni i spokoju. Dzięki temu są idealnym miejscem zarówno do odpoczynku po całodniowym wysiłku, spędzenia romantycznego wieczoru we dwoje czy wspólnej zabawy w gronie znajomych. Pamiętajmy również, że styl nowoczesny nie jest równoznaczny ze stylem współczesnym – choć te dwa pojęcia często używane są wymiennie. Co je zatem odróżnia? Ten drugi jest pojęciem płynnym, które – najprościej mówiąc – oznacza to, co jest aktualnie modne i atrakcyjne.

Szukasz nowoczesnych mebli? Sprawdź ofertę na https://zona-design.pl/meble/.

Meble do nowoczesnego salonu

Na jakie nowoczesne meble do salonu postawić? Przede wszystkim na te o prostej, geometrycznej formie – najpopularniejsze są te prostokątne i kwadratowe. Najlepiej gdyby były drewniane. Oczywiście mogą być one utrzymane w swej naturalnej barwie, ale mogą przyjąć też dowolne kolory. Jeśli mamy jasne kolory ścian, możemy dobrać w równie subtelnych barwach meble. Całość najlepiej przełamać niewielką ilością wyrazistych dodatków. Drewno będzie doskonale wyglądać na przykład ze stalą czy szkłem – możemy więc postawić na przykład na drewniany stolik kawowy ze szklanym blatem. Warto podkreślić, że cechą charakterystyczną stylu nowoczesnego są też meble modułowe, które możemy ze sobą dowolnie zestawiać i łączyć. Dzięki temu możemy sami stworzyć oryginalne konstrukcje, których nie zobaczymy u nikogo innego. To sprawia, że ten styl jest idealny szczególnie dla osób, którym wystrój wnętrza szybko się nudzi – modułowość pozwala na częste zmiany i układanie wyglądu salonu od nowa. Jeśli chodzi o narożniki, sofy czy fotele – również znajdziemy te idące z duchem modernizmu w nowoczesnym wydaniu. Ważne, aby poza nowoczesnym wyglądem miały wysokie walory praktyczne. Powinny być więc miękkie, wygodne i elastyczne.

Z racji tego, że styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem, zrezygnujmy z dużej ilości różnych bibelotów, które są na widoku. Jeśli są one nam rzeczywiście niezbędne, schowajmy je do szafek – dlatego tak ważne jest to, aby wybrane przez nas komody, regały, witryny były nie tylko estetyczne, ale i solidne oraz pojemne. Jeśli w naszym nowoczesnym salonie przewidujemy miejsce na stół z krzesłami, pamiętajmy by pasowały one do minimalistycznego wystroju całego wnętrza. Dobrze jest postawić na stół rozkładany, który nie zabiera dużo miejsca. Nie zapomnijmy też o odpowiednich sprzętach – nowoczesny salon nie obędzie się bez odpowiedniego systemu dźwiękowego, ultra cienkiego telewizora czy nawet kina domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here