Porady jak zrobić zdjęcie, zrzut ekranu na telefonie, a także tablecie i komputerze

Większość osób jest po prostu uzależniona i mocno przywiązana do swoich telefonów komórkowych. Smartfony nie służą im tylko do rozmawiania i wysyłania smsów, ale także do słuchania muzyki, robienia zdjęć, nagrywania filmów. Na telefonach mają także zainstalowane aplikacje z mediami społecznościowymi, nawigacją oraz grami. Często zdarza się tak, że przeglądając coś na swoim telefonie chcemy szybko uwiecznić, czyli zrobić zrzut ekranu.

Zastanawiasz się zapewne jak zrobić zdjęcie ekranu swojego telefonu komórkowego. To bardzo proste. W większości telefonów komórkowych zrzut ekranu robisz za pomocą naciśnięcia jednocześnie klawisza służącego do ściszania dźwięków, a także klawisza do wyłączania i włączania urządzenia. Jeżeli naciśniesz w tym samym momencie oba klawisz i przytrzymasz je trochę dłużej, to powinieneś zrobić w tym momencie zdjęcie ekranu, czyli popularny screen.
Jeżeli nie wiesz jak zrobić zdjęcie ekranu, to możesz zawsze sprawdzić w internecie jak zrobić zdjęcie ekranu telefonu jednak przeważnie wtedy nie możesz otworzyć nowej karty w przeglądarce. Dlatego warto sprawdzić wcześniej taką informację w internecie, instrukcji obsługi telefonu albo po prostu zapytać znajomego, który jest obok nas w momencie kiedy chcemy zrobić zrzut ekranu. Pamiętaj, że warto robić zrzuty ekranu ciekawych rzeczy, które nas interesują albo śmieszą. Jednak warto od czasu do czasu usuwać takie zdjęcia z naszego telefonu, aby nie zaśmiecały nam pamięci telefonu albo karty pamięci. Wiele osób ma jeszcze nadal w zwyczaju przetrzymywanie wszelkich zdjęć i filmów, które zrobią. Nawet takich, które są nieudane albo służyły tylko przez chwilę. Przeważnie takie zdjęcia przechowują osoby, które nie wiedzą do końca jak funkcjonalnie i praktycznie korzystać z nowych telefonów komórkowych.
Jeżeli nie wiesz jak zrobić zdjęcie ekranu w trakcie korzystania z mediów społecznościowych albo komunikatorów tekstów, to spokojnie, ale w takich aplikacjach robi się tak samo zrzuty ekranu jak w momencie innych czynności na telefonie. Pamiętaj jednak, że niektóre aplikacje, np. snapchat informują użytkownika, którego snap (zdjęcie, film) został powielony na zrzucie ekranu przez Ciebie. Dlatego, jeżeli otrzymałeś od kogoś snapa lepiej nie robić zrzutu ekranu oglądając go, bo użytkownik, który wysłał Ci dane zdjęcie dowie się o tym.
Zapewne jako ciekawostka interesuje Ciebie jak zrobić zdjęcie ekranu monitora. To również bardzo proste. Klikasz przycisk na klawiaturze o nazwie PRT SC i potem wchodzisz w program paint i wklejasz dany obraz, zdjęcie monitora.
Inną ciekawostką jest jak zrobić zdjęcie ekranu w tablecie. To również proste i zrzut ekranu wykonujesz w takim sam sposób jak w telefonach z systemem android, czyli klikasz jednocześnie przycisk ściszania i włącznik telefonu.
Jeżeli już wiesz jak zrobić zdjęcie ekranu w telefonie, tablecie i komputerze, to pora spróbować tego w praktyce. Zrób zrzut ekranu na telefonie i tablecie, a potem usiądź do komputera i spróbuj tam zrobić zdjęcie ekranu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here