Oczyszczanie organizmu, jak przywrócić równowagę i zdrowie wątroby?

Kiedy przychodzi wrzeszczcie taki dzień i pada zdecydowane postanowienie – czas zadbać o zdrowie, ważny jest mądry plan dobrze rozłożony w czasie. Lata zaniedbań nie naprawimy w kilka dni. Zanim weźmiemy się za diety odchudzające warto przeprowadzić detox organizmu.
Oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn pomoże nam w walce z wieloma dolegliwościami, doda nam sił i chęci do walki o dalsze poprawianie stanu naszego zdrowia.
Jakie diety oczyszczające możemy stosować? Jak oczyścić wątrobę, jeśli dotychczas jedliśmy tłuste i ciężkie potrawy i nie stroniliśmy od alkoholu?
W wątroba pełni w naszym organizmie bardzo ważne funkcje, dlatego istotnym jest abyśmy dbali o jej stan i zdrowe funkcjonowanie. Wątroba chroni nas przed szkodliwymi substancjami, które do organizmu trafiają razem ze spożywanymi posiłkami, powietrzem, a nawet przez skórę. Wątroba neutralizuje toksyny i umożliwia ich wydalenie. Jeśli nasza wątroba nie pracuje prawidłowo zaczynają się problemy ze zdrowiem. Stres, tłusta dieta, stałe zażywanie leków, alkohol, życie w ciągłym pośpiechu i brak aktywności fizycznej sprawiają, że w naszym organizmie gromadzą się szkodliwe substancje. Wątroba stale pracuje usuwając toksyny, ale jeśli jest ich zbyt dużo, może nie nadążać z ich neutralizacją. Czym objawiają się problemy w pracy wątroby? Cierpimy na dolegliwości trawienne, jesteśmy chronicznie przemęczeni i brakuje nam energii. Często pojawiają się problemy z cerą. Toksyny zalegające w organizmie mogą prowadzić do stanów zapalnych i rozwoju różnych groźnych dolegliwości. Detoks organizmu i oczyszczanie wątroby to świetny sposób na odzyskanie dobrej kondycji, lepszą odporność i dobry humor. Jak oczyścić wątrobę naturalnymi sposobami? Codziennie rano, na czczo wypij szklankę letniej wody z sokiem z połowy cytryny. Witamina C wzmaga produkcję enzymów w wątrobie dzięki czemu pracuje ona intensywniej. Do potraw dodawaj czosnek, który pomaga w usuwaniu toksyn i oczyszczaniu organizmu. Zamień czarną herbatę, kawę na filiżankę zielonej herbaty. Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, które niszczą toksyny, dlatego warto ją pić każdego dnia, by uniknąć gromadzenia się szkodliwych substancji w organizmie. Poza tym naparem dobrze jest również sięgnąć po zioła na wątrobę, które przyspieszają jej regenerację. Można kupić gotowe mieszanki ziół wspierające oczyszczanie i regenerację wątroby. Warto rozważyć codzienne picie soku ze świeżego buraka oraz grejpfrutów.Sok z buraków to znany sposób na obniżenie ciśnienia, ale wpływa też na oczyszczanie wątroby poprzez wspomaganie filtracji krwi i wypłukiwanie toksyn z organizmu. W burakach znajduje się betaina, która chroni drogi żółciowe co zapewnia dobre oczyszczanie się wątroby. Grejpfruty zaś są doskonałym źródłem antyoksydantów. Kolejnym składnikiem diety wspierającej wątrobę jest ostropest plamisty, który dzięki zawartości sylimaryny odtruwa, oczyszcza i regeneruje wątrobę.
Wątroba oprócz oczyszczania organizmu odgrywa też zasadniczą rolę w procesie trawienia, przetwarzając substancje odżywcze wchłonięte w jelitach i magazynując żelazo oraz inne minerały i witaminy. W wątrobie wytwarzane są żółć, cholesterol, proteiny umożliwiające krzepnięcie krwi. Dlatego istotnym jest abyśmy mieli świadomość jak ważne jest dbanie o zdrowe funkcjonowanie naszej wątroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here