Nowatorska metoda powiększania piersi własną tkanką tłuszczową

Każda kobieta marzy o pięknych piersiach, które dodałyby jej pewności siebie i atrakcyjności. Jednak niejedna osoba na myśl o noszeniu w sobie implantu, czyli ciała obcego, rezygnuje ze swoich marzeń o pięknym wyglądzie. Czy można znacznie naturalnej powiększyć biust? Coraz popularniejsze stają się bardziej naturalne zabiegi powiększania piersi własnym tłuszczem.

Kto może skorzystać z powiększania piersi własną tkanką tłuszczową?

Zabiegi takie można wykonać u każdej pełnoletniej kobiety, która nie posiada przeciwwskazań medycznych. Planując ciąże, lepiej jest zdecydować się na powiększanie piersi po urodzeniu, gdyż ciąża potrafi niekorzystanie wpłynąć na kształt biustu. Nie tylko osoby, które chcą powiększyć biust decydują się na zabiegi medyczne. Gdy duży rozmiar biustu utrudnia funkcjonowanie i obciąża kręgosłup warto zdecydować się na zabieg zmniejszania piersi. Kobiety często decydują się też na rekonstrukcje piersi, na przykład w przypadku amputacji lub na plastykę brodawek.

Co warto wiedzieć o zabiegu powiększania biustu?

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową staje się zabiegiem coraz bardziej rozwiniętym i chętnie stosowanym. Co jest tego powodem? Ogromną zaletą jest naturalność oraz minimalna ingerencja, która gwarantuje duże bezpieczeństwo. Po zabiegu biust ma nadal naturalny kształt i jest atrakcyjnie powiększony. Zawsze przed zabiegiem występuje konsultacja, gdzie pacjentka może omówić swoje oczekiwania. Musi też zdecydować z jakiego miejsca, będzie pobierany tłuszcz. Do niezbędnych badań, które trzeba wykonać należy EKG oraz USG piersi. Po jakim czasie możemy cieszyć się pełnymi efektami? Zazwyczaj zajmuje to od 4 do 6 tygodni, by zobaczyć ostateczny wynik.

Jak wygląda sam zabieg?

Za pomocą ciśnienia następuje rozciągniecie tkanki, która ulega powiększeniu. Dzięki temu, że rozciąganie występuje równomiernie i ze stałą siłą, tworzy się swobodna przestrzeń między komórkami, która zostaje wypełniona tkanką tłuszczową. Powstają też nowe naczynia krwionośne doprowadzające krew oraz tlen, co pozwala się rozwijać nowym tkankom. Cały zabieg trwa zaledwie dwie lub trzy godziny, a już po trzech dniach większość kobiet wraca do codziennych zajęć. Po samym zabiegu piersi są nadmiernie powiększone, ale tracą one na objętości przez najbliższe dni po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Warto pamiętać, że po zabiegu należy trzymać się kilku zasad. Z pierwszej kąpieli można skorzystać dopiero około 5 dni po zabiegu, gdy nie będzie się już obserwować wycieku z ran powstałych po pobieraniu tkanki tłuszczowej. Należy również zaopatrzyć się w miękki biustonosz, który ma za zadanie modelować piersi oraz ubrania uciskowe, które zakładamy na miejsca pobierania tkanki tłuszczowej. Zaleca się korzystanie z nich, przez okres 6 tygodni. Natomiast uciskowe opaski lub ubrania nosimy przez pierwszy tydzień bez przerwy. Pomocne mogą okazać się również masaże w okolicach gdzie została pobrana  tkanka tłuszczowa. Możemy zdecydować się na nie już po 10 dniach. Zaleca się również zabiegi karboksyterapii oraz endermologię.

Powiększanie biustu metodą lipofillingu, czyli z wykorzystaniem własnego tłuszczu to idealny zabieg dla kobiet, które chcą cieszyć się pięknym i naturalnym biustem. Jest to rozwiązanie trwałe i wydajne, dlatego staje się coraz bardziej popularne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here