Jak zmienić imię na Facebooku

Czasem zdarza się, że chcemy zmienić swoje dane, w tym imię i nazwisko na profilu facebookowym. Powodów takiej zmiany może być wiele, być może wcześniej używaliśmy pseudonimu i chcemy go zmienić lub uaktualnić, może ustawiliśmy zdrobniałe imię, a teraz chcemy posłużyć się jego pełną wersją. Być może w końcu zmieniliśmy swoje imię oficjalnie, a nie chcemy zakładać nowego profilu i tracić sieci znajomych. Poniżej przeczytasz o tym, jak zmienic imie na fb.
Zmiana imienia i nazwiska na Facebooku to bardzo prosta sprawa, cały proces odbywa się poprzez panel ustawień na portalu. Nie wymaga to kontaktu z biurem obsługi, administratorem ani innymi pracownikami portalu. Wystarczy zastosować się do przedstawianej w tym tekście instrukcji.
Kiedy zakładamy konto na Facebooku, konieczne jest podanie imienia i nazwiska oraz kilku innych danych osobowych. Wyświetlane są one na naszym profilu i pozwalają naszym znajomym nas odszukać i zidentyfikować. Czasem jednak konieczna jest zmiana imienia lub nazwiska ze względów osobistych lub formalnych (np. zmiana nazwiska związana z zamążpójściem).

Jak samemu zmienić imię i nazwisko na FB?
Aby dokonać zmiany danych osobowych, w tym imienia i nazwiska na Facebooku należy wejść w odpowiednią zakładkę ustawień i wyedytować formularz, w którym podane są te dane. Trzeba jednak pamiętać, że Facebook nakłada pewne ograniczenia dotyczące podawanych w profilu danych. Przede wszystkim liczba takich zmian jest z góry ograniczona do ośmiu. Po wykorzystaniu tych szans, w celu kolejnych zmian trzeba już kontaktować się z administratorem serwisu i nie ma możliwości zrobienia tego samemu. Facebook wymaga również, aby podane dane były prawdziwe. Oznacza to, że w przypadku podejrzenia podania nieprawdziwego imienia i nazwiska Facebook może zablokować konto i zażądać weryfikacji danych. Najczęściej użytkownik proszony jest o przesłanie skanu dokumentu tożsamości.
Jeśli jednak mamy uzasadnione powody zmiany i nie wykorzystaliśmy swojego limitu, zmian dokonujemy postępując zgodnie z poniższą instrukcją.
1. Pierwszym krokiem do zmiany imienia na FB jest oczywiście zalogowanie się na swoje konto na stronie www.facebook.com.
2. Będąc zalogowanym, klikamy w przycisk Konto znajdujący się w prawym górnym rogu okna i wybieramy z rozwijanego menu opcję Ustawienia konta.
3. W ustawieniach konta znajduje się pole Imię i Nazwisko. Klikamy na nie i wprowadzamy nowe imię i nazwisko, którego chcemy od teraz używać.
4. Zapisujemy dokonane zmiany klikając na odpowiedni guzik.
5. Teraz wystarczy jedynie czekać na akceptację nowych danych przez administratora. Proces ten może zając nawet 12 godzin.
Pamiętaj, że każda zmiana danych musi być zaakceptowana przez administratora. Oznacza to, że wprowadzenie wulgaryzmów, nieistniejących imion i generalnie danych nieprawdziwych już na pierwszy rzut oka nie zakończy się powodzeniem. Takie zmiany zostaną odrzucone. Jeśli jednak używasz prawdziwych imion, śmiało możesz je zmieniać przy pomocy przedstawionej instrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here