Jak się zmienić?

Największe wyzwanie stanowi zmienienie swojej natury. Idąc jednak pod prąd, wbrew swoim nawykom, możemy osiągnąć niesamowite korzyści. Wielu z nas bywa jednak upartymi i tylko praca nad sobą może zaowocować zmianę naszego charakteru czy stylu bycia. Jak się zmienić? Poniżej znajdują się wszystkie wskazówki na lepsze życie.

Wzbudź w sobie chęć
Aby móc w ogóle rozważać zmianę siebie, po pierwsze musimy jej chcieć. Nikt poza nami samymi nie zmieni tego, co mamy w środku. Musimy jednak pamiętać, że nasze wnętrze kształtowane było przez całe dotychczasowe życie. Oznacza to, że aby się zmienić, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i wytrwale nad sobą pracować. Gdy zrozumiemy, jakie korzyści osiągniemy poprzez zmianę swojej natury, część sukcesu mamy już w swojej kieszeni. Zazdrość, rozpacz, a może użalanie się nad swoją postacią? Sami mamy wpływ na to, o czym myślimy, więc po prostu musimy starać się walczyć ze swoimi myślami. Po czasie będzie stawało się to coraz łatwiejsze.

Zmień swoje wnętrze
Gdy jesteśmy osobami dumnymi bądź wyniosłymi, starania dążące do naszej zmiany mogą być syzyfową pracą. By pozbyć się złych myśli, musimy porzucić złe nawyki i wszelkie negatywne nastawienia naszego umysłu. Powinniśmy zacząć chcieć lepszego jutra, a kierowanie się szczerą pokorą, może nam je zapewnić. Porzućmy więc wszelką pychę i przekonanie o naszej samowystarczalności. Jeśli zaczniemy odczuwać lekkość i swobodę, dopiero wtedy spojrzymy w tył i stwierdzimy, że nasze poprzednie podejście nadaje się tylko na śmietnik.

Wykorzystaj determinację
Natura ludzka jest bardzo trwała, więc trudno będzie zmienić ją w ciągu 5 minut. Aby tego dokonać, musimy wytworzyć przeciwwagę naszej dotychczasowej osobowości i stabilnie się jej trzymać. Wszelkie negatywne myśli powinniśmy natychmiastowo odrzucać. Musimy jednak przy tym pamiętać o tym, co tak naprawdę chcemy zmienić w nas samych. Kluczową kwestią jest stan, w którym doprowadzimy, by nasze myśli podążały za naszymi postanowieniami, a świadomość tego, że tak nie jest, powinna być motywem prowadzącym do zmian na właściwą drogę.

Duma a zmiany
W wielu przypadkach zdarza się, że część nas chciałaby dokonać jakichś zmian. Jednak druga partia nas samych powoduje wyhamowanie chęci przemiany. Znajdujemy wtedy wiele argumentów „za” i „przeciw”, z czego skupiamy się głównie na „przeciw”. A gdyby tak skreślić wszystkie przeciw? Czy mamy coś do stracenia? W większości podejmowanych przez ludzi przypadków wszystko przebiega pomyślnie. Duma wywołuje w nas strach przed słowem „nie”, a to z kolei powoduje wyhamowanie. Nie bójmy się tego słowa i zawalczmy o lepsze życie, gdyż mamy je tylko jedno.

Sport dodatkowym motywatorem
Pamiętaj, że droga do zmiany swojego charakteru jest tylko jedna – pod prąd. Musimy być czujni i zdeterminowani. Najlepszym przekonaniem do tego, że zmiany są możliwe, jest sport. Wzmożona aktywność fizyczna pozwoli nam dostrzec po czasie, że możemy biec dłużej, dźwigać większe ciężary, a nawet nasze ciało może nabrać lepszych kształtów – i to wszystko mimo trudności i przekraczania coraz to nowszych granic. Dodatkowo sport może wpływać na lepsze dokrwienie narządów, a to z kolei poprawi samopoczucie i wspomoże naszą przemianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here